Kotki

Kocury

Kastraty

Kocięta

Archiwum miotów

 W nowych domach

Felinoterapeutyczna hodowla

kotów Devon Rex

Rozmrrruczane recenzje kocich produktów

Legowiska

i zabawki

Karmy

i snacki

Żwirki

i kuwety

Akcesoria

Czy witaminy od Aptus rzeczywiście są nie tylko zdrowe, ale i smaczne? 

Kolejnym testowanym przez nasze dziewczyny produktem był preparat witaminowo-mineralny od Aptus - linii fińskich preparatów dla psów i kotów. 

Mowa tutaj oczywiście o Aptus Multicat Total.

 

Zacznę od tego, że witaminy testowała Yosha, Yori oraz Shiro, Suri w tym czasie dostawała co innego, więc wolałam nie przedobrzyć, szczególnie, że trzy testerki to już całkiem dobra grupa :) Początkowo nie byłam pewna, czy podawanie witamin nie będzie czasochłonne - nauczona doświadczeniem z innymi preparatami i podawaniem ich moim kotkom, zazwyczaj kończyło się rozrabianiem z wodą i podawaniem do pysia strzykawką. Witaminy od Aptus mają przyjemny, delikatny zapach i podobno łososiowy smak i cóż, patrząc na entuzjazm Yori, jestem skłonna w to uwierzyć. Wyglądało na to, że nie widzi różnicy, czy dostaje właśnie ulubionego smaczka, czy przed jej nosem ląduje niepozorna witaminka w tabletce. 

Nie wyobrażam sobie wciskania im tabletki z witaminami na siłę do pyszczka, dlatego, gdyby witaminy jednak nie okazały się tak smakowite, jak zapowiadano, to musiałabym je rozkruszać - dlatego zazwyczaj wybieram preparaty, które występują w formie kapsułek, z których można wycisnąć zawartość. Jako że jednak dziewczynki nie miały nic przeciwko, pod względem smakowitości produkt wydaje się spełniać swoją rolę. 

 

Zaletą witamin od Aptus jest to, że są odpowiednie dla kotów w każdym wieku, jako że zawierają wszystkie niezbędne mikroelementy oraz witaminy, pozwalające utrzymać organizm naszych rozmruczanych przyjaciół w równowadze. W skład wchodzą: witaminy z grupy B, A, D3, E5 oraz witamina C, ponadto preparat zawiera niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania taurynę oraz wapń. 

 

Jedno opakowanie Aptus Multicat zawiera aż 120 tabletek, więc przy codziennym stosowaniu - a preparat polecany jest do stosowania długoterminowego - nawet przy trzech kotach wystarcza aż na czterdzieści dni, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Chociaż preparat można podawać kotom bez względu na ich stan oraz wiek, szczególnie polecany jest w przypadku kociąt w okresie wzrostu, a także podczas ciąży i odchowu kociąt oraz w czasie wzmożonego stresu naszych zwierząt. 

Biorąc pod uwagę, że w zależności od firmy, w karmach znajdują się różne ilości witamin i mikroelementów, zawsze warto pomyśleć o dodatkowej ich suplementacji. Nie zaszkodzi, a w najlepszym wypadku pomoże w prawidłowej pracy organizmu naszego kota i pozwoli na uniknięcie ewentualnych problemów.