Kotki

Kocury

Kastraty

Kocięta

Archiwum miotów

 W nowych domach

Felinoterapeutyczna hodowla

kotów Devon Rex

 

31.03.2018

28.02.2018

Dziś swoje pierwsze urodzinki obchodzi miot "M", który był trzecim, a zarazem ostatnim miotem naszej cudownej Nastasji Siberian Dream*PL. Miot tym wyjątkowy, że tatusiem pięciu dziewczynek został nasz wychowanek - kot felinoterapeuta - Haruhiko Fantasmagoria*PL.

Jako że wspaniałe rodziny już mają, wszystkim, czego możemy im życzyć, jest po prostu to, by ich życia były wypełnione toną miłości, wspaniałą zabawą,  ogromem czasu na sen i dużą ilością smakowitości <3

19.02.2018

PIERWSZE URODZINY MIOTU L!!

 

Miot L: Loretta, Loki, Luxus i Lazar <3 Jak wiadomo, dla każdego kota pierwsze urodziny są niesamowicie ważnym dniem, dlatego chcemy życzyć im długiego, wspaniałego życia w pełnym zdrowiu ze swoimi kochającymi rodzinami <3 Na zawsze pozostaniecie w naszych sercach!

01.01.2018

"Najwyższe drzewa wyrastają z najmniejszych nasion. Pamiętaj o tym i bądź cierpliwa"

Paulo Coelho

Ten cytat jest podsumowaniem 2017, który stał się dla mnie rokiem przełomowym. Niezwykle trudnym, wymagającym, którego doświadczenia zmusiły mnie do zatrzymania, przewartościowania i podjęcia ważnych, niekiedy ciężkich, aczkolwiek niosących nadzieję na kolejne lata decyzji...

Odchowałyśmy dwa mioty devonków i jeden syberyjczyków, z czego dwóch naszych wychowanków: Nezumi Fantasmagoria*PL oraz Moonlight Fantasmagoria*PL zostały pozyskane do dalszej pracy hodowlanej przez zaprzyjaźnione hodowle. Karierę hodowlaną zakończyła Yuuki - Champion Nastasja Siberian Dream*PL, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Bardzo cieszę się, że jej dwie piękne córki mieszkają w hodowli Royalsib*PL w Krakowie, gdzie pierwsza z nich - Easy Fantasmagoria*PL wychowuje już drugi wspaniały

miot syberyjskich maluszków.

W ubiegłym roku przygotowałyśmy trzech kandydatów na felinoterapeutów. Misha - cudowna syberyjska koteczka - zamieszkała z chłopcem z aspergerem, devonek Nemo dzielnie pomaga swojemu opiekunowi uporać się z depresją natomiast Nightwish, podobnie jak Misha, jest towarzyszem chłopca z aspergerem. Cała trójka pięknie wcieliła się w swoje role i jest pomocą dla całych rodzin, które odwdzięczają się ogromną miłością.

W minionym roku nasz kocur LV*Edemlen X-Man ukończył tytuł Championa, a do programu hodowlanego został włączony piękny import  z Ukrainy - Extravaganza Alexander. Alex został sprowadzony w głównej mierze ze względu na swój unikatowy płowy kolor, z myślą przede wszystkim o naszej cynamonowej Dracony Fantasmagoria*PL. W 2018 spodziewamy się po tym duecie cynamonowych i płowych maluszków.  

W Roku 2017 rozpoczęłam swój osobisty rozwój; ukończyłam kurs "Asystent - cień ucznia z zespołem Aspergera", rozpoczęłam dwuletnią naukę w kierunku Terapeuta Zajęciowy, a w ostatnich dniach roku zostałam członkiem Stowarzyszenia "Pomagam bo Warto ". Angelika ukończyła pierwszy etap kursu pawpeds, a jako że studiuje zoofizjoterapię, zatem obie przyszłość wiążemy ze zwierzętami. Ja pragnę z ich udziałem pomagać ludziom, a ona bezpośrednio im. Mam nadzieję, że podjęte przeze mnie decyzje zaowocują spełnieniem i

przyniosą zarówno mi, jak i potrzebującym, wiele dobrego.

Kochani, przede mną pracowite i pełne zmian lata. Potrzebuję siły, zdrowia bo wiarę w słuszność projektów mam. Proszę Was o dobre myśli, które wbrew pozorom mają duży wpływ na nasze życie.

Życzę Wam wszystkim, aby Rok 2018 był najlepszym, jaki dotąd przeżyliście; trzymam kciuki za odważne, dobre decyzje. Bo warto spełniać marzenia, a jeśli przy okazji można uszczęśliwić drugiego człowieka czy zwierzę, nie potrzeba niczego więcej, do osiągnięcia pełni szczęścia...

Katarzyna Flisik

05.12.2017

Nowe wyzwanie... pochwalę się w odpowiednim czasie

Kot może być wspaniałym terapeutą również dla osób borykających się z depresją, samotnością, jak i demencją.

 

05.12.2017

W tym roku miałam wspaniałą możliwość odwiedzić moją Jolie w Monachium. Miałyśmy dla siebie kilka dni, podczas których jej rodzina mogła spokojnie wyjechać na wakacje. Mówią, że dobrzy ludzie mają pogodę. To były najpiękniejsze dni jesieni. Zjeździłam na rowerze pobliskie park i okolice, ciesząc oczy wspaniałymi widokami. Jolie ma wspaniałą rodzinę, wyrosła pięknie i jestem z niej naprawdę dumna. Dziękuję Wam, Kochani za zaufanie i możliwość jaką mi stworzyliście.

19.08.2017

Wraz z przeprowadzką Nikity,Nemo,Nightwisha i Nezumiego do nowych domów, nadszedł dla Fantasmagorii czas odpoczynku. W tym roku odchowałyśmy trzy mioty maluszków; nie wszyscy wiedzą, ale na czas, kiedy w hodowli przychodzą na świat kocięta, cała hierarchia stada ulega zmianom, powodując stan ogólnego napięcia. Dlatego tak ważnym jest, aby po tym czasie wśród kociego stada mógł znowu zapanować ład i porządek. Dla nas natomiast jest to czas na odpoczynek, kreatywne pomysły i nowe plany. W tym roku nie przyjdzie na świat już żaden Fantasmagoriak, a planujących maluszka z naszej hodowli w następnym roku zapraszamy do kontaktu.

Wspaniałej, kolorowej, owocnej jesieni Kasia i Angelika ❤

 

19.08.2017

Nasza cudowna dziewczynka - sześciomiesięczna Mystique Fantasmagoria*PL - córka Haru i Yuuki, dzięki uprzejmości swojej wspaniałej, nowej rodziny, odwiedziła mnie dzisiaj na krótką sesję <3 Jestem zachwycona tym, jak Mysti się rozwija; to prawdziwa syberyjska księżniczka, która nie tylko urzeka wyglądem, ale i swoim obłędnym charakterem...

18.08.2017

Pragniemy poinformować, że nasza królowa Champion Nastasja Siberian Dream*PL w wieku pięciu lat, po odchowaniu trzech wspaniałych miotów : B,E i M przeszła na zasłużoną emeryturę.

Nasza srebrna dama od teraz będzie wiodła spokojne, szczęśliwe życie kastratki. <3

 

17.08.2017

Wakacje powolutku dobiegają końca,tym samym i nasz czas z małymi eNkami. Wkrótce rozjadą się do swoich nowych domów... Kolorowe maluchy, są dużym zaskoczeniem: w jednym miocie mamy krem,rudy,srebro i czekoladę. Hodowlana intuicja nie zawiodła nas i tym razem. Dzieci Venus i Sherlocka rozwijają się wspaniale. Jesteśmy zakochane w trójce łobuziaków i ich prześlicznej rudej siostrze. Całą czwórkę rozpiera energia i są już w każdym zakątku domu. Biegają poznawać "świat", aby po całodziennych harcach zasnąć w ciepłym łóżeczku.

 

 

05.08.2017

W ubiegłą sobotę LV*Edemlen X-MAN miał okazję wziąć udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Sopocie. Naszego rudego chłopca sędziował Pan  Marcin Biernaczyk, który już kiedyś oceniał X-MANa - na jego pierwszej wystawie, kiedy jeszcze startował w klasie młodzieży. Z przyjemnością słuchałam wielu pozytywów odnośnie X-MANa, sędzia był zadowolony z tego, jak nasz łotewski chłopiec się rozwinął, co tylko potwierdził wynik, jaki uzyskał. Poza tym, że przyznano mu Ex1 i ostatni wniosek CAC, dzięki któremu ukończyliśmy tytuł CHAMPIONA, to jeszcze X-MAN, mimo silnej konkurencji, uzyskał dodatkowy tytuł BIV - Best in Variety - czyli najlepszego kota w grupie kolorystycznej.  Jestem strasznie dumna z tego przystojniaka, nie tylko ze względu na jego urodę, ale też wspaniałe zachowanie, które pokazał podczas oceny. Oboje miło spędziliśmy czas, szczególnie poznając grono fantastycznych i życzliwych osób, które sprawiło, że ta wystawa z pewnością będzie dla nas niezapomniana! <3

 

 

27.06.2017

Kochani, jak wakacje ?

Mam nadzieję, że pięknie wypoczniecie; ja na swój urlop muszę jeszcze troszkę poczekać. Czas wypełniają mi kolorowe maluszki - dzieci Venus i Sherlocka. Już wkrótce nowe zdjęcia w albumach kociąt. Dzisiaj chciałam jednak zaprezentować, fragment niezwykłej sesji...

Tym razem modelami Angeliki został Haru i maleńki piesek chihuahua Alvaro. Obaj chłopcy z wielką przyjemnością pozowali do zdjęć. Śmiechu przy tym było co niemiara... wyobraźcie sobie siedmiokilowego kocurka przy dwukilowym piesku

 

Mam nadzieję, że sprawiliśmy uśmiech i na Waszych twarzach. Życzę Wam wspaniałego tygodnia i zapraszam ponownie na naszą stronę.

02.06.2017

Nie do wiary jak ten czas szybko leci! Zdawałoby się, że tak niedawno na świat przyszły kociaczki z miotów L i M, a cały nasz czas dzieliłyśmy na te dziewięć wspaniałych pyśków. Tymczasem jednak zdążyły one zamieszkać ze swoimi wspaniałymi, kochającymi rodzinami.

My natomiast powitałyśmy na świecie miot N, pierwsze kociaczki od naszej wspaniałej Venus i Sherlocka. Jesteśmy niesamowicie dumne z tego, jak nasze sreberko odnalazło się w roli matki i teraz pięknie opiekuje się swoimi czterema pociechami. Sherlock, jak przystało na przykładnego ojca, lubi popołudniami i wieczorami przesiadywać z resztą rodziny, z pewnością oczekując momentu, jak jego maluszki zaczną rozbiegać się już po domu i staną się pojętnymi uczniami. Nightwish, Nemo, Nezumi i Nikita otworzyli już oczka, a swój czas dzielą na spanie i jedzenie. Dzisiaj miały swoje pierwsze "osobiste" sesje, których efekty można znaleźć w ich galeriach. Aby przejść prosto do podstrony miotu, proszę kliknąć w poniższe zdjęcie!

01.05.2017

Majówka, kochani życzymy wspaniałego odpoczynku, tym bardziej, że pogoda sprzyja na wszelkie spacery, grille i wycieczki. My cieszymy się naszymi maluchami, czas ucieka nieubłaganie i niebawem przyjdzie czas rozstań, zatem każda wspólna chwila jest bezcenna...

23.04.2017

Dla sympatyków Fantasmagoria*PL Angelika przygotowała nowy materiał z poniedziałkowej sesji zdjęciowej... nie bez powodu tym razem, rekwizytami były książki. 23 kwietnia jest ŚWIATOWYM DNIEM KSIĄŻKI.

Pierwsze wierszyki zaczęłam czytać Angeli, kiedy miała trzy miesiące, w wieku czterech lat czytała już samodzielnie. Miłość do literatury pozostała jej po dziś dzień. Mając wiele pasji, książki są w ich pierwszym rzędzie. Nie wszyscy wiedzą,ale od wielu lat sama również pisze. kto wie?..może kiedyś wpadnie Wam w ręce jakiejś jej dzieło.

Fantasmagoria, to nic innego jak złudzenie, iluzja, fantastyczność, której możemy dotykać żyjąc obok naszych kotów. Wkrótce kolejni nasi wychowankowie opuszczą hodowlę by nieść miłość, cieszyć i zarażać radością swoje nowe rodziny.

zapraszamy do zakładek galerii kociąt devon rex i syberyjskich.

 

 

15.04.2017

12.04.2017

💗💗💗💗💗

Malutkie eMki skończyły 6 tygodni. Nasze cudowne dziewczynki ruszyły już na salony aby poznawać " świat" wspaniale dogadują się z devonimi maluszkami. Zawiązują się pierwsze przyjaźnie, a nam obserwacja tej słodkiej gromady przynosi wiele śmiechu i radości.

Kochani, jestem bardzo ciekawa czy każdy z Was poznaje na zdjęciu swoją dziewczynkę ;)

04.04.2017

💗 SUPER NEWS NOWY CHAMPION W FANTASMAGORIA*PL

W ubiegły weekend nasz wychowanek Cogito Fantasmagoria*PL wziął udział w Międzynarodowej Wystawie w Szczecinie. Uzyskał w oba dni pierwszą lokatę i ocenę doskonałą, zdobywając również dwa kolejne certyfikaty na Championa.

Tym samym ukończył tytuł CHAMPIONA

Sędziny oceniające naszego chłopca:

Pani Waltraut Sattler, DE Ex1 CAC

Pani Grażyna Laskowska- Malaga, PL

Cogiś zmężniał i pięknie wyrósł zasłużył sobie na tytuł. Jesteś bardzo szczęśliwe

 

27.03.2017

Małe eLki skończyły pięć tygodni. Maluszki są bardzo pojętne w mig opanowały umiejętność samodzielnego jedzenia jak i korzystania z kuwety. Jesteśmy z nich bardzo dumna. Rosną naprawdę ślicznie. Od kilku dni mają możliwość socjalizować się z syberyjskimi koleżankami,które są tydzień młodsze i właśnie obserwując całą gromadę widać jak szybko przebiega rozwój kociąt.Tydzień to naprawdę ogromny progres.Poczynania całej dziewiątki możecie poobserwować na filmach w zakładce " Fantasmagoria na filmikach" zapraszam również do odwiedzenia indywidualnych galerii kociąt jak i Bloga.

Na zdjęciach kolejno od lewego górnego rogu : Loretta,Loki,Luxus i Lazar Fantasmagoria*PL

25.03.2017

     

WIOSENNA NIESPODZIANKA

ruszyła nowa zakładka " FANTASMAGORIA NA FILMIKACH" od tej pory prócz zdjęć, newsów i blogu możecie jeszcze popatrzeć na mieszkańców Fantasmagorii uchwycone w kadrze filmowym.

Serdecznie zapraszamy już dziś :)

 

14.03.2017

Małe eLki oraz eMki ( maluszki z miotu L i M) rosną jak na drożdżach, każdego dnia ciesząc bardziej nasze oczy. Devonki, tydzień starsze od swoich koleżanek,właśnie odkrywają wzajemne zabawy i już w niedzielę zostanie im udostępniony pierwszy żłobkowy plac zabaw. Natomiast nasze syberyjskie dziewusie nieco później niż devonie towarzystwo otworzyły oczka,bo ostatnia w wieku dwóch tygodni,za to zapowiadają się na wielkie pieszczoszki a dwie panienki już rozpoczęły naukę mruczanek. Mamy pełne ręce pracy,ale to bardzo intensywny czas rozwoju, kiedy praktycznie każdego dnia widzimy zmiany nie tylko wizualne ale i rozwojowe.

Poniżej migawka z ostatniej niedzielnej sesji zdjęciowej dziewczynek, po więcej zapraszamy do galerii,które znajdziecie w zakładkach " kocięta syberyjskie", "kocięta devon rex". Miłego oglądania   💗

28.02.2017

💗Nareszcie są! Nasz długo wyczekiwany miot syberyjczyków jest już z nami <3 Pięć dziewczynek przyszło na świat 28.02.2017. Więcej informacji o dziewczynkach w zakładce "Kocięta Syberyjskie", a relacja z tego emocjonującego porodu znalazła się już na naszym blogu. Serdecznie zapraszamy!

22.02.2017

Zakochałam się w naszej kolorowej Lorettce Fantasmagoria*PL. Malutka zamieszka z naszą De Santi Fantasmagoria*PL, pierwszą córeczką Goyki, dziś już prawie trzyletnią, kochaną dziewczynką. Jestem bardzo szczęśliwa, że będą miały siebie.

19.02.2017

    💗Mamy Maluszki

Dzisiejszego poranka moja Goya, cichutko, w pachnącej pościeli, tuż pod moim ramieniem urodziła synka. Obudziło mnie jego kwilenie...😊Nadal nie mogę w to uwierzyć!

Malutki, zważywszy na okoliczności, w jakich przyszedł na świat, dostał imię Luxus Fantasmagoria*PL w skrócie Mr Lux

Nasz chłopiec ma jeszcze dwóch braci i siostrę, którzy na świat przyszli już w porodówce🍼

Wszystkie devonie cudeńka mają już wybrane, długo oczekujące na nie nowe rodziny.

Kochani, po więcej informacji zapraszam do zakładki "kocięta devon rex" oraz " Blog", gdzie życie naszej hodowli widziane swoim okiem przedstawia moja Angelika. Zachęcam do pozostawiania komentarzy <3

17.02.2017

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Jako,że dzisiaj mamy Dzień Kota, naszym cudownym przyjaciołom życzę, by wszystkie miały życie jak z bajki.

Z tej okazji Angelika, dodała  nowe zdjęcia naszych cudownych futrzaków.

Serdecznie zapraszam do zakładki " Blog"

10.02.2017

Kochani miło nam poinformować,że Fantasmagoria*Pl objęła Patronem Medialnym

GDAŃSKĄ FUNDACJĘ TERAPI I ROZWOJU.

                                          

...Gdańska Fundacja Terapii i Rozwoju jest organizacją pożytku publicznego, zajmującą się rozwojem twórczego potencjału dzieci i młodzieży. Fundacja opiera swoje działania na łączeniu terapii ze sztuką. GFTR od wielu lat aktywizuje dzieci poprzez organizowanie warsztatów tworzenia opowieści, warsztatów literackich, zajęć arteterapeutycznych oraz treningów twórczości. Celem spotkań z uczniami jest podniesienie ich kompetencji językowych, zwiększenie świadomości własnych przeżyć, pobudzenie twórczego myślenia oraz zachęcenie do wyrażania swoich emocji, przemyśleń i doświadczeń poprzez poezję i prozę. Beneficjentami działań Fundacji są dzieci i młodzież zagrożone wykluczeniem społecznym lub mające utrudniony dostęp do zasobów kultury i zajęć edukacyjno-kulturalnych. GFTR zajmuje się również wyrównywaniem szans rozwoju dzieci niepełnosprawnych oraz oddziaływaniami terapeutycznymi, skierowanymi do osób dorosłych.

Osoby, które chciałyby wesprzeć działania na rzecz rozwoju i twórczości dzieci z trudnych środowisk mogą przekazać Fundacji swój 1% podatku. Wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę KRS 0000338904 lub można skorzystać z programu do rozliczania PIT, dostępnego pod linkiem:

https://www.pitax.pl/krs/0000338904…

09.02.2017

Minęły zaledwie dwa miesiące, odkąd dzieci Rihanny zamieszkały w swoich nowych,kochających domach a nasza księżniczka już wróciła do swojej wspaniałej formy.Nie można od niej oderwać oczu. Ma wspaniały humor i razem z Venus buszuje po całym domu.Robi to oczywiście ze swoją wrodzoną klasą i elegancją.

 

                         Swoje pierwsze urodziny obchodzą maluszki z miotu I                     

Kolejnych radosnych lat w zdrowiu i miłości dla całej

kolorowej czwórki.

21.01.2017

Nie mogłam się oprzeć.

Dzisiaj mam dla Was ujęcie, na które patrząc, nie wiem już, czy Jolie rzeczywiście jest tylko kotem ...

🍼Przyjaciele na zawsze ? Jestem tego pewna. Dzięki uprzejmości Pani Karoliny (nowej mamusi Jolie Fantasmagoria*PL) mogę obserwować, jak rodzi się prawdziwa kocia miłość. Malutka Jolie jest cały czas przy Iwo, towarzyszy mu podczas snu, ale i w czasie karmienia piersią, a kiedy chłopczyk jest niespokojny, wtula się w niego, by swoim maleńkim rozmruczanym ciałkiem nieść ukojenie.💗💗 Jestem w nich zakochana.

Żeby takie cuda mogły się dziać, to prócz wyboru odpowiedniego kocięcia, potrzebny jest wrażliwy, mądry, intuicyjny opiekun kota.

Zadaniem hodowcy jest zapewnienie swoim kociętom najlepszych rodzin, aby mogły żyć szczęśliwe i obdarzone miłością.  

Obserwując rodzinę Jolie, w tym zdjęcia, gdzie leży na kolanach swojej nowej mamusi, wtulając się w maluszka śpiącego przy piersi, czuję się spełniona...

A Wam, opiekunom wychowanków Fantasmagorii, dziękuję💗

01.01.2017

,,Twoja praca zyskała szacunek otoczenia, ponieważ nie wykonałeś jej pod przymusem, lecz z miłością, mając na uwadze dobro innych.”

Paulo Coelho

Tymi słowy podsumuję rok, który minął. I to one właśnie wyjaśniają wszystko, co się wokół mnie dzieje.

Kochani, rok 2016 uznaję za rok kontynuacji i konsekwencji.

Do jednej z najważniejszych naszych decyzji, należał wybór kocięcia przeznaczonego do felinoterapii z miotu urodzonego w naszej hodowli po CH OLIWII Siberian Dream*PL i IC Granacie Auric*RU.

HARUHIKO Fantasmagoria*PL - domowo Haru, został z nami i przez cały rok był przygotowywany do przyszłej pracy felinoterapeuty. Odwiedzając szkoły, przedszkola i osoby prywatne nabierał doświadczenia, które w niedalekiej przyszłości powinno zaowocować. Mam wielką wiarę w to, że nasz złoty chłopiec przyniesie szczęście, uśmiech i ukojenie niejednej potrzebującej osobie.

Kilka miesięcy temu odeszła ode mnie moja najwierniejsza, najpiękniejsza i najmądrzejsza psia przyjaciółka Aisha. Przegrałyśmy walkę z ciężką, podstępną chorobą, a kiedy przyszedł bolesny moment rozstania, Haru był przy mnie, a co najważniejsze, przy niej… To właśnie on przez kilka godzin leżał przy odchodzącej Aishy, mrucząc i masując łapkami jej zmarnowane ciało…

Moja piękna dziewczynka opuściła mnie, pozostawiając pewność, że został w mojej hodowli wyjątkowy kot, którego potencjału nie wolno mi zmarnować.

Aishy już nie ma… ale została hodowla, marzenia i plany, które w dużej mierze zawdzięczam właśnie jej.

W tym roku wychowałyśmy z Angeliką trzy mioty, odniosłyśmy duże wystawowe sukcesy – zarówno kotów mieszkających w naszej hodowli jak i tych wychowanych u nas, które dzielnie reprezentowały Fantasmagorię na wystawach w całej Europie.

Niemniej jednak największą satysfakcję czuję, otrzymując wiadomości od rodzin, że nasi wychowankowie sprawdzają się jako felinoterapeuci, dzielnie współuczestnicząc w terapiach dzieci z obciążeniami. Budując most porozumienia między nimi a rodzinami.

Dla mnie to sygnał, że to co robię, ma sens…

Dzięki swojej pracy i oddaniu spotykam niezwykłych ludzi, którzy, obdarzając mnie zaufaniem, wpuszczają do swojego świata, pozwalając dotknąć niezwykłego…

Najpiękniejsze wspomnienie roku?

Szymon, nastoletni chłopiec dotknięty zespołem Aspergera któryprzyjechał z rodzicami po raz pierwszy poznać kocię, które wybrałam dla niego… Jego otwartość na mnie i zaufanie, dzięki któremu mogłam przez chwilę pobyć w świecie wolnym od obłudy, hipokryzji i gonitwy za materialnym bytem. Ilekroć przywołuję to wspomnienie, czuję spokój i wdzięczność losowi za to, że pokazał mi drogę, którą pragnę kroczyć.

Nadal uważam, że nic nie dzieje się przez przypadek i przyciągam niezwykłe osoby. W tym miejscu chcę podziękować Pani Karolinie Gasińskiej-Czepukojć „mamusi" mojej malutkiej Jolie Fantasmagoria*PL za życiowe inspiracje a w szczególności projekt logo naszej hodowli.

Dzięki pasji, z jaką oddałam się swojej hodowli, otrzymuję wspaniały dar… Was kochani.

Z całego mojego serca życzę Wam wszystkim wiary i wytrwałości w dążeniu do realizacji Waszych planów.

Katarzyna Flisik

 

 

13.12.2016

W ten przedświąteczny niezwykły czas pomalutku żegnamy się z maluszkami z miotu K: Kanekim, Kierenem, Kasumi i Kayoko. Nasza biała królowa podarowała nam czwórkę wspaniałych maluchów. Miot bardzo rozumny, ciekawski, a do tego każdy z maluchów otrzymał od mamy w pakiecie to coś... klasę i, mimo devoniego temperamentu, elegancję. Z uwagi na to, że pierwsze dzieci Rihanny rozjechały się po Europie postanowiłyśmy tym razem oddać jej dzieci w ręce polskich rodzin. Spośród tych zgłaszających chęć przyjęcia małego Fantasmagoriaka wybrałyśmy najwspanialsze, które długo, z otwartymi ramionami i sercami, wyczekiwały swojego maluszka. Rodziny, które wykazały się wielką cierpliwością i zrozumieniem faktu, że na wskazanie przez nas konkretnego "dzidziusia" będą musiały poczekać... Spośród czwórki absolutnie fantastycznych kociąt, musiałyśmy świadomie wybrać tego jednego... towarzysza dziecka z zespołem Aspergera... KOCIEGO FELINOTERAPEUTĘ.

 

W tym miejscu jeszcze raz chciałyśmy podziękować rodzinom, które wykazały się wielką empatią i życzliwością w efekcie czego mogłyśmy bez pośpiechu przygotować się do wyboru najbardziej odpowiedniego kocięcia.

 

 

18.11.2016

Super NEWS!

Kolejny kot w naszej hodowli - LV*Edemlen X-MAN - został przebadany w kierunku HCM (kardiomiopatia przerostowa) oraz PKD (wielotorbielowatość nerek) przez sławę w tej dziedzinie - prof. dr hab. Urszulę Pasławską z wynikiem negatywnym. Nasz chłopiec, jak to określiła Pani Profesor, ma serce jak dzwon i piękne nerki. Jesteśmy bardzo szczęśliwe.

 

 

13.11.2016

Hello Life, Hello Love, Haruhiko, Haruki & Hiroki

obchodzą dzisiaj pierwsze urodziny! <3

Dzisiaj mija rok odkąd na świat przyszło pięć cudownych, złotych kluseczek. To właśnie trzynastego listopada ubiegłego roku w końcu nadszedł ten długo wyczekiwany przeze mnie dzień, gdy nastąpiło rozwiązanie.

Najpiękniejsze momenty z samego okresu ciąży to te, kiedy Suri kładła mi się na brzuchu, tak, że i ja mogłam poczuć kopanie maluszków, i patrzyła mi prosto w oczy, mrucząc cicho. Było to niesamowite uczucie i kolejny dowód na tę ogromną miłość, jaka jest między nami.

Każdy okres składający się na wychowanie kociąt, które później oddajemy w cudowne ręce nowych rodzin jest równie wspaniałym przeżyciem. Pierwsze dni: czuwanie nad maluszkami i Suri, obserwacja miłości i czułości jaką darzy swoje pociechy… Jej pełne zaufanie i to poczucie, że dzielimy to wszystko razem. Czas, kiedy maluszki stają się aktywne: zaczynają odkrywać wzajemnie siebie, nas, ten moment, gdy jeden z nich jest bardziej zainteresowany człowiekiem niż jedzeniem. Pierwsze wyjście z porodówki, odkrywanie świata, robienie im zdjęć, każdy kolejny tydzień, kiedy się zmieniają, dojrzewają. Wspólne zabawy, czas odpoczynku, noce z Suri koło głowy i piątką maluchów na kołdrze. Towarzyszenie mi podczas nauki, podpijanie zielonej herbaty z filiżanki..

A potem nadszedł słodko-gorzki czas rozstań. Z jednej strony świadomość, że oddaje się kocięta w kochające ręce, oglądanie radości na ich twarzach, a z drugiej zamykające się drzwi.

Dzisiaj mija rok odkąd na świat przyszło pięć cudownych, złotych kluseczek. Życzę zarówno im, jak i ich rodzinom, by przez następne lata życie było pełne ciepła, miłości i radości, jakie tylko kot potrafi dać człowiekowi swoją obecnością. Wierzę, że po czasie, jaki razem spędziliście, jesteście sobie równie bliscy jak my z Haru a kolejne lata przyniosą tylko wspaniałych, nowych doświadczeń.

~Angelika

 

 

31.10.2016

Kochani, dzisiaj mam dla Was niezwykłe zdjęcie: " Nie będę się dzielić". Zacny fotograf uchwycił bezcenną chwilę... tak oto Clemens Fantasmagoria*PL kocha swoją Magdę!

fot.hurastudio.pl

 

 

11.10.2016

Tak rozwija się mój rozkoszny chłopiec HARUHIKO Fantasmagoria*PL <3 Przerósł wszelkie moje oczekiwania, jest największym przytulakiem, z jakim miałam do czynienia, kocha wszystkich, uwielbia dzieci i zawsze wie, kiedy ktoś potrzebuje jego przyjemnego mruczenia i radosnej osobowości <3

09.10.2016

Wspaniałe wiadomości! nasza FRIDA Fantasmagoria*Pl(Best Show*RU RIHANNA & BUMBLEBEE Draekmoor*PL) mieszkająca w hodowli GB*of Le Corbeau w Angli, 08.10.2016 zadebiutowała na Międzynarodowej Wystawie FIFe w Edenbridge, gdzie zdobyła EX1 , CAC, NOM BIS i BIS !!!!! Jesteśmy dumne z tak wielkiego sukcesu naszej wychowanki. Tymczasem, jej brat - FALCO Fantasmagoria*PL mieszkający w Irlandii w hodowli Myneko, 16.09.2016 świetnie spisał się na wystawie w Dublinie, zdobywając BOB & 1CC 🏆 <3 Strasznie cieszymy się, że koty z naszej hodowli zostają doceniane na wystawach! Tym samym dziękujemy ich właścicielom: Panu Tomaszowi Krukowskiemu oraz Pani Elenie Zmetnaya za wspaniałe przygotowanie i opiekę nad naszymi "szkrabami"!

26.09.2016

 Nasze długo wyczekiwane dzieci Rihanny i X-mana już są. Mamy dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Cała Czwórka urodziła się z wagą powyżej 90g, a jeden z maluszków nawet 100g. Fantastycznie się rozwijają, mają piękne futerko - tak jak pierwsze dzieci Rihanny. Malutkie "K" mają już swoje domki. Rodziny, które czekały na nie bardzo długo, niektóre nawet ponad rok. Mamy przeczucie, że te maleńkie owieczki zrekompensują wszystkim to długie oczekiwanie!

 

24.09.2016

No jak?! No jak można nie kochać malutkich Jotek, czyli Jolie i Jogi ? Dziewczynki są z nami tylko trzy tygodnie, a już rozkochały w sobie wszystkich domowników. Są absolutnie cudownie!

 

20.09.2016

Draczkowe dziewczynki skończyły dwa tygodnie, pomalutku zaczynają dostrzegać świat poza porodówką. Malutka Joga pozazdrościła siostrzyczce porządnego futerka i jej ciałko pokryło się równie wspaniałym. Póki co cieszymy się każdą wspólną chwilą, doskonale wiedząc, jak szybko płynie czas. Tym bardziej, że wyjadą daleko : Joga zamieszka w Norwegii a Jolie w Niemczech.

13.09.2016

 Za nami wyjątkowo piękny, wrześniowy weekend, który zainspirował nas do krótkiej sesji zdjęciowej z Sherlockiem, Goyą i małą Venus w rolach głównych. Jesień zbliża się dużymi krokami, ale cieszymy się nadal każdym słonecznym dniem..

.

 

Nowy CHAMPION w Fantasmagorii i udany debiut wystawowy naszego wychowanka!!!

W miniony weekend 06-07.08.2016 odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Sopocie, na której zaprezentowały się trzy nasze koty. Wystawa obfitowała w emocje i dużą ilość radości: nasz kochany HARUHIKO wspaniale rozpoczął swoją wystawową karierę, zyskując aprobatę nie tylko sędziów, których zachwycał swoim temperamentem i kolorem, ale również zwiedzających! X-MAN, nie dość że rozpoczął swój tytuł CHAMPIONA, do którego brakuje mu już tylko jeden certyfikat, otrzymał również dwukrotnie nominację na finały, dzięki czemu mógł pokazać się na tle kotów innych ras w ścisłej czołówce najpiękniejszych kotów wystawy. Natomiast nasza kochana OLIWIA ukończyła tytuł CHAMPIONA, dołączając do grona utytułowanych kotów w naszym domu :)Poza sukcesami hodowlanymi, weekend obfitował w wiele przyjemnych rozmów ze zwiedzającymi, rodzinami naszych kociąt z poprzednich miotów, oraz fantastyczne towarzystwo. Oby jak najwięcej tak cudownych chwil!

07.06.2016

Był to dla Fantasmagorii niesamowity, pełen emocji weekend!

W Krakowie (04-05.06.2016) odbyły się XXIX i XXX międzynarodowa wystawa kotów rasowych, na której dwie nasze wychowanki: I AM LILI Fantasmagoria*PL DRX fs 02 (CH GAJA InsulaCat*PL & LV*Edemlen X-MAN) oraz EASY Fantasmagoria*PL SIB ns (CH NASTASJA Siberian Dream*PL & SC HORUS Perła Północy*PL) zadebiutowały na wystawowych ringach. W sobotę to Lili przyniosła nam swoim ogromnym sukcesem wiele radości, kiedy, oceniana przez Panią Grażynę Laskowska-Malaga w klasie kociąt, otrzymała nie tylko Ex1, ale i zdobyła tytuł BIV! To naprawdę wielkie osiągnięcie, zwłaszcza że nasza Lili skończyła niedawno cztery miesiące, a porównywana była z kotką w wyższej klasie (młodzieży). W niedzielę Pani Aina Haude (NO) przyznała Lili również pierwsze miejsce! Same tytuły to jedno, ale przy tym nasza malutka otrzymała piękne opisy, zachwycano się jej devonim, pięknym ciałem i tym, jak ślicznie się rozwija. Na widowni również zrobiła nie małą furorę, zwłaszcza, kiedy na swoją kolej oceniania, czekała, siedząc na ramieniu Pana Witolda, któremu razem z Panią Magdą serdecznie dziękujemy za zapewnienie naszej malutkiej tak cudownych, wystawowych wspomnień. Easy, mieszkająca w hodowli Royalsib*PL, również została wspaniale oceniona, pokonując konkurencję i zdobywając Ex1 oraz swój pierwszy wniosek na Championa. Jesteśmy bardzo dumne, patrząc jak pięknie się rozwija i mocno trzymamy kciuki za kolejne wystawy i sukcesy hodowlane Pani Sylwii.

26.05.2016

 

19.05.2016

FALCO Fantasmagoria*PL, synek Rihanny i Sherlocka mieszkający w Irlandii, zadebiutował na wystawie TICA CAT SHOW Dublin, która odbyła się 09-10.04.2016. Został wysoko oceniony przez sędziów, dzięki czemu zdobył tytuł CHAMPIONA! Jesteśmy niezwykle dumne z naszego białego przystojniaka. Thank You Elena!

11.05.2016

Kochani, mamy wakacje; do sierpnia w naszej hodowli nie przyjdą na świat żadne maluszki. To czas na odpoczynek nie tylko nasz, ale i naszego stada. To kilka miesięcy na beztroskę...wspólne zabawy, wylegiwanie się na parapetach i w wolierze oraz oczywiście kolanach, które nie są już oblegane przez maluszki. I moment, kiedy mamy możliwość robić wszystko to, co kochamy a na co w trakcie wychowywania kociąt po prostu brakuje czasu. W tym zwyczajne, uwielbiane przez nas spacery po lesie, w którym dzisiaj przywitały nas cudne niezapominajki. Życzę wszystkim dużo słońca, a czekającym na małe Fantasmagoriaki, cierpliwości.

23.04.2016

Nadszedł smutny czas rozstań… Nadszedł smutny czas rozstań… Kolorowe maluszki z miotu I zostaną przez nas zapamiętane jako te najgrzeczniejsze. Mimo że pomysłów i energii im nie brakowało, zawsze znalazły czas na tulenie i buziaki. Inati uwielbiał wysokie wspinaczki, Izarek to wielki pieszczoch - taki miś-tulaś. Einar swoim cudnie umalowanym pyszczkiem i wielkimi wpatrzonym w nas oczami potrafił rozjaśnić nawet najbardziej pochmurny dzień. A nasza subtelna, śliczna królewna Lili była jak taka wisienka na torcie.Goya i X-Man podarowali nam wspaniałe dzieciaczki. Jesteśmy z maluszków bardzo dumne bo, prócz urody, mają cudowne charaktery. Czas z nimi był bezcenny i nawet nie wiemy, kiedy minął. Teraz niech nasze maleństwa cieszą swoje nowe rodziny, które cierpliwie czekały na nie przez te wszystkie miesiące.

04.04.2016

Dzisiaj wielki dla nas dzień! Sherlock (Bumblebee Draekmoor*PL) obchodzi swoje drugie urodziny. Nasze rude szczęście o pięknych, mądrych, bursztynowych oczach jest głową kociej rodziny. Wychowuje maluszki rodzące się w naszej hodowli, również i te których nie jest ojcem. Miło patrzeć na to, jak pilnuje, kiedy poznają zakamarki domu, czuwając nad ich bezpieczeństwem: potrafi głośnym miauknięciem zasygnalizować,jeśli któreś zbyt wysoko wdrapie się na drapak, myje ich futerka i zachęca do wspólnych zabaw. Jest ich przyjacielem i opiekunem. Sherlock nie toleruje kocich awantur, więc jeśli któraś z dziewczynek wszczyna kłótnię, potrafi w mig rozładować napięcie. Nasz wspaniały chłopiec jest nam towarzyszem w ciągu całego dnia, asystując od świtu aż po zmrok. A kiedy zapada u nas cisza, bo wszyscy już śpią, udaje się na ostatni obchód po całym domu aby sprawdzić, czy wszystko w porządku. Dziś już nie wyobrażamy sobie naszego domu bez niego; jest spełnieniem marzeń i wyobrażeń o tym, jaki powinien być koci pan domu. Całość dopełnia jego wielkie serce i odwzajemniona miłość, jaką nas obdarzył.

W tym szczególnym dniu jego urodzin, życzymy sobie wzajemnie wielu wspaniałych, wspólnych lat.

25.03.2016

W tym roku Wielkanoc przyszła szybciej niż zwykle; wiosna nie zdążyła rozsiąść się na dobre w naszych lasach i ogrodach. Niemniej w sercach już grzeje ... W wazonach kwiaty, w piekarniku piecze się baba, Angela zrobiła swój pierwszy w życiu pasztet, warzywa na sałatkę już się gotują, ach, jak kocham tę przedświąteczną krzątaninę. Koty spoglądają na nas leniwie ze swojego nowego drapaka, psy poszły z Krystianem i Pati na spacer i wszystko jest takie, jakie być powinno. Taką właśnie rodzinę sobie wymarzyłam ...

Kochani, życzę Wam wspaniałych, rodzinnych Świąt i słońca w sercach. I pamiętajcie. to jak je przeżyjecie, zależy od Was samych.

Z pozdrowieniami, Katarzyna Flisik

13.03.2016

6 tygodni za nami! Cała czwórka naszych fantastycznych dzieciaczków w lot pojęła do czego służy kuweta, z której od dwóch tygodni korzysta. Od zawsze jesteśmy pod wrażeniem devoniej inteligencji, ale maluszki z miotu I są niemożliwe... W lot uczą się wszystkich nowości, są ciekawskie, komunikatywne, po prostu cudowne. Jak zwykle przepadałam... A i przy okazji chciałam pochwalić Sherlocka, który tym razem występuje w roli wujka, ale wspaniale zastępuje niemieszkajacego z nami tatusia X-Mana, kolejny raz udowadniając nam jak wspaniałym jest chłopcem.

28.02.2016

X-Mankowe maluszki skończyły cztery tygodnie. Wczoraj dostały swój pierwszy mięsny musik i z zadowoleniem musimy pochwalić całą czwóreczkę, że od razu zabrały się za opróżnianie miseczek. Wraz z pierwszym stałym posiłkiem wstawiłyśmy kuwetkę i tym samym rozpoczęła się nauka samodzielności :) Maluszki rosną cudnie i już widać, że wszystkie będą miały boskie uszka. W tygodniu byłyśmy odwiedzić X-Mana, co zaowocowało piękną sesją zdjęciową, która wkrótce zagości w jego galerii.

18.02.2016

W domu ucichło, dzieciaczki rozjechały się do swoich nowych domków, gdzie każde od razu poczuło się jak u siebie. Żadnego stresu, płaczu, zamiast tego ogonek w górę i poznawanie nowych kątów. Kolejny raz przepełnia nas szczęście, że wychowałyśmy wesołe, mądre i bezstresowe kocięta, które zamieszkały w najlepszych na świecie domach! 😀

 

07.02.2016

Już są! Wyczekane pierwsze dzieci naszego X-Manka. Nasz cudny chłopczyk spisał się na medal i obdarzył Goykę czwórką kolorowych maluszków. Mamy jedną dziewczynkę i trzech chłopców. Czujemy, że nasza maleńka Lili będzie oczkiem w głowie swoich braci. Na wszystkie X- Mankowe dzieciaczki czekają z wytęsknieniem przyszłe rodziny.

Kochani wiemy, że czas oczekiwania płynie niezmiernie wolno, ale będziemy na bieżąco relacjonować wszystko to, co się u nas będzie działo!

05.01.2016

Serce rośnie nam za każdym razem, gdy otrzymujemy zdjęcia naszych wychowanków od ich rodzin. Clemens pięknie się rozwija, a spacerowe ujęcie zapiera dech w piersiach! Dziękujemy Magdo, że tak go kochasz!

Na zdjęciach Clemens Fantasmagoria*PL - synek naszej Oliwii Siberian Dream*PL oraz Granata Auric*RU <3

31.12.2015

Jako że 2015 rok dobiegł końca, podsumowałam pracę hodowli w tym roku. Jednym z radośniejszych wydarzeń w Fantasmagorii było przybycie z Łotwy nowego kocurka LV*Edemlen X-MANA. Tym samym spełniło się nasze marzenie o chłopcu po przepięknej koteczce Campari`s Franzisce. Spełnienie przyniosło również wychowanie dwóch miotów devonków i jednego syberyjczyków. Po raz pierwszy mamami zostały Best Show*RU RIHANNA oraz nasza DRACONY Fantasmagoria*PL. Obie koteczki wspaniale odnalazły się w nowej roli. Tatą natomiast został nasz wychowanek Cogito Fantasmagoria*PL, mieszkający w hodowli Nowa Era*PL.

W minionym roku miałyśmy możliwość uczestniczenia w szeregu ciekawych i wartościowych szkoleń z zakresu hodowli kotów. Ukończyłam kurs felinoterapeuty, a nasza hodowla zdobyła certyfikat Hodowli Felinoterapeutycznej. Teraz to nad czym dotychczas pracowałam intuicyjnie, podparte zostało wiedzą. W tym miejscu chciałam podziękować za możliwość uczestniczenia w warsztatach felinoterapeutycznych podopiecznym oraz opiekunom „Warsztatów Terapii Zajęciowej Przyjaciele” w Poznaniu. W tym roku Gaja InsulaCat*PL, Bumblebee Draekmoor*PL oraz Nastasja Siberian Dream*PL zostali przebadani w kierunku HCM (kardiomiopatii przerostowej) oraz PKD (wielotorbielowatości nerek) przez sławę w dziedzinie - prof. dr hab. Urszulę Pasławską z wynikiem negatywnym.

Wystawowo również same sukcesy: Gaja InsulaCat*PL oraz Bumblebee Draekmoor*PL ukończyli tytuł Championa a nasz młodziutki LV* Edemlen X-MAN, pokonując wszystkie klubowe koty uczestniczące w sierpniowej wystawie w Sopocie, zdobył tytuł Najpiękniejszego Kota klubu Amber 2015. Wisienką na torcie było wyróżnienie publiczności, które otrzymał nasz wychowanek - Cogito Fantasmagoria*PL na Mikołajkowym Pokazie Kotów w Szczecinie. Był to bardzo dobry rok dla Fantasmagorii*PL, za który z całego serca dziękuję opatrzności i dobrym Aniołom. Rozmyślając o mijającym właśnie roku, uzmysłowiłam sobie, ilu wspaniałych ludzi mam przy sobie od lat, a także ilu nowych miałam szczęście spotkać. Dlatego wszystkim moim dobrym Aniołom dziękuję za wszelkie wsparcie, wspólne radowanie, dzielenie trosk, wychowanie i wspaniałe domy, jakie podarowaliście moim kociętom, czasem za zwykłą kawę przy ciachu i pogaduchy… Kochani, dziękuję za wszystko, co mam od Was dobrego.

I kolejny raz z pokorą wypatruję jutra...

Moje motto na 2016 rok: „ Mam nadzieję, że małymi krokami wprowadzę wielkie zmiany.” P.Coelho

Czym chciałabym móc się pochwalić już za rok…

Katarzyna Flisik

 

20.12.2015

Nasze złotka skończyły pięć tygodni, wszystkie są już w pełni kuwetkowe, wcinają pasztecik i spędzają czas głównie na zabawach. Hello Love, Hello Life, Haruki i Hiroki mają już czekające na nie domki. Natomiast mały Haruhiko został wytypowany do przygotowania go na przyszłego felinoterapeutę. Zobaczymy, jak przejdzie kolejne etapy, ale na ten moment, jak to określiła pani profesor Ewa Zgrabczyńska, to "urodzony felinoterapeuta". Dotychczasowy rozwój maluszków pozwala nam stwierdzić, że są niezwykle inteligentne, a ich motoryczne postępy przebiegają w zawrotnym tempie. Swój udział w naszych "małych sukcesach" ma również ich mama Suri... Mimo upływającego czasu, nadal nie zostawia ich na dłuższą chwilę, cały czas sprawując nad nimi pieczę, jak nie poprzez obserwację to zabawę i naukę; przy tak cudownej mamie wyrosną na mądre, zrównoważone dzieciaczki.

22.11.2015

Great happiness... Wszystkie dzieciaczki urodzone w naszej hodowli zostają na zawsze w naszych sercach, jednak miot G jest tym szczególnym - pierwszym urodzonym przez kotkę z przydomkiem Fantasmagoria*PL, prywatnym sprawdzianem dla naszej hodowlanej intuicji. Dzieci Dracony i Sherlocka okazały się połączeniem wszystkich najlepszych cech rodziców. Odziedziczyły śliczne główki, bardzo dobre, duże uszy, okazałe futerko (które jednak obecnie znajduje się w fazie wymiany), a dopełnieniem są cudowne charakterki całej czwórki. Jest to miot naprawdę mocno wyrównany fenotypowo. Wniosek jeden: rodzice maluszków wspaniale do siebie pasują! Mimo że czas razem tak cudownie nam płynie, to był już nasz ostatni wspólny weekend. Za moment Gaara, Gina, Gareki i Grell rozjadą się do nowych domów. Jednak, mimo nieuchronnego widma rozstania, jesteśmy szczęśliwe,że kolejny raz możemy spać spokojnie wiedząc, że wybrałyśmy najcudowniejsze z możliwych rodzin dla naszych maluszków.

19.11.2015

Maluszki z miotu H są już z nami!

 

Z radością informujemy, że 13 listopada przyszedł na świat miot złotych kociaczków! Mamy trzech chłopców i dwie dziewczynki, a nasze słoneczka, od pierwszej doby, pięknie przybierają na wadze. Nasza kochana Suri po raz drugi udowadnia, że jest cudowną mamą, a jej dzieci są dla niej prawdziwym skarbem - rzadko kiedy widać aż tak wielką miłość. Naprawdę, z każdym dniem coraz trudniej normalnie funkcjonować, całymi dniami możnaby siedzieć przy porodówce i rozczulać się nad Złotkami. A już sam moment wzięcia aparatu, by spróbować zrobić chociaż kilka zdjęć na pamątkę, kończy się niemożnością odejścia chociaż na moment, co dopiero wyłączenia aparatu, kiedy maluszki co rusz zmieniają pozycję, prezentując swoje słodkie, różowe pysieczki, a Suri tuli je do siebie, z zadowoleniem prezentując swoje pociechy.

08.11.2015

Kochani, minął niemal rok od pojawienia się w naszej hodowli ostatnich kociąt syberyjskich. Wszystkim tym najwytrwalszym w oczekiwaniu,serdecznie dziękujemy za wsparcie i prosimy już tylko o dużo dobrych myśli dla Suri, bo za kilka dni nareszcie powitamy nasze, tak długo wyczekiwane, słoneczka.

25.10.2015

8 tygodni za nami!

Dawno nie pojawiły się żadne nowe wieści z życia naszych maluszków, toteż śpieszymy to naprawić. Mimo że każde z nich jest pełne energii i każdą wolną chwilę najchętniej spędzałoby na brawurowych gonitwach, to znajdują również chwilę na zwolnienie poświęcone na pieszczoty, czy przespanie się na naszych kolanach. Śpią w łóżku i wiedzą, że kiedy nadchodzi pora, by zgasić światło, koniec z rozrabianiem i grzecznie zasypiają pod kołdrą. :) Tylko Gina, nasza mała dama, od ciasnoty w łóżku, wybiera swoje spanko. Gaarunia to nasz domowy skoczek i uwielbia wdrapywać się po nogach na ręce. Chłopcy, Gareki i Grell, próbują swoich sił w codziennych pojedynkach... Także, w długie jesienne wieczory nie możemy narzekać na nudę.

14.09.2015

Pięknie się rozwijamy! Z radością donosimy, iż kociaczki skończą jutro już trzy tygodnie. Nie mamy pojęcia, kiedy ten czas nam umknął i z małych czołgających się do sutków maluszków, mamy stawiające swoje pierwsze kroki kociaczki. Każda kolejna spędzona z nimi chwila przynosi nam wiele radości, a wspaniała opieka Dracony i Goyi dodatkowo przyprawia o szeroki uśmiech na ustach. Nie ma nic przyjemniejszego niż obserwowanie pierwszych, wciąż nieumiejętnych zabaw między nimi i zasypiania jeden na drugim, kiedy już się zmęczą. Powoli wprowadzamy kolejne bodźce, na które kociaczki reagują z zainteresowaniem, a to, co cieszy nas najbardziej, to że są małymi pieszczoszkami.

28.08.2015

25 sierpnia wyjrzały na świat pierwsze dzieci naszej Dracony! Mamy dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Poród nie należał do łatwych, ponieważ, jak to bracia, żaden nie chciał pozwolić drugiemu, jako pierwszemu wyjść na świat... do tego obaj rodzili się łapkami a nie główką. Cudem wszystko dobrze się skończyło, a cała akcja porodowa trwała niecałe dwie godzinki. Draco szybko odnalazła się w nowej roli i teraz pięknie opiekuje się maleństwami pod doświadczonym okiem mamy Goyi.

 

23.08.2015

 

Jesteśmy zachwycone, widząc nasze kocięta tak szczęśliwe w nowych domach.

 

 

13.08.2015

Wkrótce pierwsze kocięta naszej Dracony Fantasmagoria*PL i Bumblebee Draekmoor*PL

 

Z radością chcemy poinformować, iż pod koniec sierpnia w naszej hodowli pojawią się pierwsze kocięta wyhodowanej przez nas Dracony. Jesteśmy strasznie ciekawe, co da nam to połączenie i wprost nie możemy się doczekać momentu, w którym maluszki będą już z nami.

09.08.2015

Serce rośnie, widząc zdjęcia naszych wychowanków, kochanych w swoich nowych domach. Dziękujemy, Panie Tomaszu, za krótką fotograficzną relację z wypadów za miasto. Wspaniale, że Euphoria towarzyszy Wam w wyjazdach i jest szczęśliwa. Prezentujemy jedno z nadesłanych zdjęć.

08.08.2015

Rihanna i Sherlock obdarowali nas wspaniałą trójką maluszków. Z całym przekonaniem możemy określić nasze trojaczki jako NAJGRZECZNIEJSZY z miotów. Każde z nich rozwija się naprawdę pięknie, już od narodzin cała trójka miała super futerko, duże uszy, ładne główki - są to cechy, które udało nam się uzyskać z naszej wspaniałej pary Rihanny i Sherlocka. Mamy pewność że Forrest, jako wielki pieszczoch spełni marzenie Nadii o wspaniałym przyjacielu. Natomiast z zainteresowaniem będziemy śledzić rozwój Fridy i Falco, którzy zamieszkali w hodowlach i mamy wielką nadzieję, że spełnią oczekiwania hodowców, którym powierzyłyśmy nasze skarby.

03.08.2015

 

Tak wielkiego sukcesu wystawowego jeszcze nie miałyśmy!!!! Wspaniały debiut!

Na XVI Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Sopocie, nasz kocurek, LV*Edemlen X-MAN w wieku ośmiu miesięcy, został wybrany przez sędziego Alexeya Shchukina (NL) najpiękniejszym spośród Juniorów i Kociąt Cat Clubu Amber, a następnie Charles Spijker (NL) przyznał mu tytuł NAJPIĘKNIEJSZEGO KOTA CAT CLUBU AMBER 2015!!!!

Dziękujemy Klubowi za ufundowanie pięknego pucharu oraz firmie Cotec za fantastyczny drapak. I oczywiście sędziom za docenienie naszego malucha. Jest to ogromne osiągnięcie zważając na jego młody wiek i fakt, że wciąż się rozwija. Strasznie ucieszyło nas, że sędziowie również docenili naszego kocurka.

Jakby tego było mało, na tej samej wystawie X-man miał również ustalany kolor ze względu na nasze lekkie wątpliwości, które, jak się okazało, były słuszne. X-man nie tylko jest rudym pointem tonkijskim arlekinem, ale do tego wszystkiego ma jeszcze srebro, które w późniejszych miotach może pozwolić nam uzyskać naprawdę ciekawe kolory.

03.08.2015

Goya i Sherlock ukończyli CHAMPIONA! XV i XVI Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Sopocie okazała się dla nas niezwykle udana! Tym razem wzięłyśmy ze sobą aż cztery koty, każdy z inną misją do spełnienia, z czego ostatecznie zrobiliśmy 200%! Przede wszystkim chcemy pochwalić się dwoma nowymi Championami w naszej hodowli - Goyą i Sherlockiem, którzy w pięknym stylu już pierwszego dnia ukończyli swój pierwszy tytuł. Jakby tego było mało, oboje w zarówno w sobotę jak i w niedzielę otrzymali nominację na finały, która sama w sobie jest już tytułem i ogromnym odznaczeniem. Sukces Goyi jest tym większy, iż w sobotę wywalczyła NOM BIS po porównaniu z pięcioma innymi kotkami. Yuuki, która mimo lata jest w świetnej kondycji dostała swojego drugiego CACIBa, czyli teraz czeka nas już tylko zagraniczna wystawa, by ukończyć jej tytuł Interchampiona. Na wystawie debiutował również nasz sprowadzony z Łotwy kocurek, X-man, który doskonale się odnalazł. Fantastycznie prezentował się podczas oceny, a w klatce wystawowej spędzał czas na zabawie i wygłupach, zupełnie niewzruszony nową sytuację. Strasznie nas to cieszy, tak samo jak to, co udało się X-manowi osiągnąć, ale to w kolejnym poście. Podsumowując:

~Sobota:

* LV*Edemlen X-MAN // DRX ds 02 32 // 11 class - Ex1 // Sędzia: Mrs. Britta Busse (DE)

* BUMBLEBEE Draekmoor*PL // DRX d // 9 class - Ex1, CAC, NOM BIS // NEW CHAMPION // Sędzia: Mr. Charles Spijker (NL)

* GAJA InsulaCat*PL // DRX f 09 // 9 class - Ex1, CAC, NOM BIS // NEW CHAMPION // Sędzia: Mr. Marcin Biernarczyk (PL)

* NASTASJA Siberian Dream*PL // SIB ns 24 // 7 class - Ex1 CACIB // Sędzia: Mr. Alexey Shchukin (NL)

~Niedziela:

* LV*Edemlen X-MAN // DRX ds 02 32 // 11 class - Ex1 & WINNER of CAT CLUB AMBER 2015 // Sędzia: Mr. Marcin Biernarczyk (PL) & CC AMBER Club Show judges: Mr. Charles Spijker (NL) & Mr. Alexey Shchukin (NL)

* BUMBLEBEE Draekmoor*PL // DRX d // 7 class - Ex1, CACIB, NOM BIS // Sędzia: Mrs. Svetlana Stoliarova (BY)

* GAJA InsulaCat*PL // DRX f 09 // 7 class - Ex1, CACIB, NOM BIS // Sędzia: Mr. Ireneusz Pruchniak (PL) To był naprawdę udany weekend, spędzony w miłym towarzystwie. Dodatkowym atutem wystawy był budynek, w którym się odbywała, ogrom miejsca i przede wszystkim przyjemny chłód zamiast typowego, letniego zaduchu. Dzięki temu również koty były spokojniejsze!

20.12.2015

Nasze złotka skończyły pięć tygodni, wszystkie są już w pełni kuwetkowe, wcinają pasztecik i spędzają czas głównie na zabawach. Hello Love, Hello Life, Haruki i Hiroki mają już czekające na nie domki. Natomiast mały Haruhiko został wytypowany do przygotowania go na przyszłego felinoterapeutę. Zobaczymy, jak przejdzie kolejne etapy, ale na ten moment, jak to określiła pani profesor Ewa Zgrabczyńska, to "urodzony felinoterapeuta". Dotychczasowy rozwój maluszków pozwala nam stwierdzić, że są niezwykle inteligentne, a ich motoryczne postępy przebiegają w zawrotnym tempie. Swój udział w naszych "małych sukcesach" ma również ich mama Suri... Mimo upływającego czasu, nadal nie zostawia ich na dłuższą chwilę, cały czas sprawując nad nimi pieczę, jak nie poprzez obserwację to zabawę i naukę; przy tak cudownej mamie wyrosną na mądre, zrównoważone dzieciaczki.

13.06.2015

Skończyliśmy osiem tygodni!

Nasze zuchy mają już za sobą pierwsze szczepienie, które zniosły mniej lub bardziej dzielnie! Po małym pik, po chwili wróciły do dzikiego hasania, zupełnie zapominając o krótkim dyskomforcie, który odczuwały podczas badania i zastrzyku. Jesteśmy zadowolone z ich rozwoju zarówno pod względem wyglądu, jak, o ile nie przede wszystkim, charakteru. Maluchy są odważne, a po raz pierwszy puszczone na cały dom, bez oporów ruszyły do zwiedzania każdego zakątka, wzajemnie zachęcając się do szalonych pogoni. W tym miejscu nie mogłybyśmy nie wspomnieć o Sherlocku, który często sam prowokuje zabawy ze swoimi dziećmi, a także pilnuje, by przypadkiem zanadto się same nie oddaliły. Naprawdę nas to cieszy!

17.05.2015

Mamy już cztery tygodnie!

 

Nasze kociaczki z miotu F w ubiegłą środę skończyły cztery tygodnie, a co za tym idzie rozpoczęły wnikliwsze poznawanie świata. Ich przestrzeń jeszcze bardziej się powiększyła, urozmaicona o różne zabawki, dzięki którym socjalizacja naszych maluszków idzie ciągle do przodu. Już teraz strasznie cieszą nas ich reakcje i zainteresowanie, jakim obdarowują każdy nowy element, jak chociażby pierwsze drapaczki czy tunel. Niedawna wizyta nowej rodziny naszego Forresta również przyniosła dużo radości - maluchy były zainteresowane nowymi osobami i lgnęły do dziecka. Z dobrych wiadomości - wszystkie kociaczki mają już swoje nowe rodziny i teraz pozostaje już im tylko czekać, aż nadejdzie upragniony moment, kiedy będą mogły zamieszkać w swoich domach, gdzie zostaną otoczone troską i miłością nowych właścicieli.

16.05.2015

Wiosna w pełnej krasie w naszym ogrodzie!

 

Nasza piękna jabłonka nareszcie zakwitła, co zaskutkowało sesją naszej najmłodszej wychowanki. Jesteśmy strasznie zadowolone z jej rozwoju. Zostawienie jej było naprawdę dobrą decyzją! Dracony nie tylko cieszy oko przepięknym umaszczeniem i niesamowitym odcieniem oka, ale również fantastycznym charakterem! Swoja niewątpliwą urodę zawdzięczna wspaniałym rodzicom, z których wyciągnęła to, co najlepsze i spełniła nasze marzenia o niebieskookiej pointce.

07.05.2015

Nasze cudowne pięcioraczki kończą dzisiaj ROCZEK!!!!

Aż nie do wiary, że minął już rok. Szczerze mówiąc, mam wrażenie, jakbym rozstawała się z nimi może tydzień temu. Miot "C" był dla mnie o tyle wyjątkowy, że podarowała mi go moja ukochana Suri (OLIWIA Siberian Dream*PL), która jest cudowną przyjaciółką, wierną towarzyszką, a przede wszystkim cudownym słoneczkiem, które potrafi rozświetlić nawet najbardziej ponury dzień. Czas spędzony z maluchami był niezapomniany. Byliśmy zgraną drużyną :) z mnóstwem pomysłów na właściwie wykorzystanie wolnego czasu, a jako że wkrótce były wakacje, mieliśmy go dla siebie naprawdę dużo. Cudowne charaktery, cieszący oko wygląd, a przede wszystkim miłość i oddanie - czyli to, co definiuje Złotą Piątkę. W dniu ich pierwszych urodzin mogę życzyć tak naprawdę tylko tego, by cały czas było tak cudownie, jak teraz, by wiodły życie rozpieszczanych do granic możliwości, ukochanych członków rodziny. Życzę tego zarówno im, ich opiekunom, jak i sobie, bo nic nie cieszy hodowcy bardziej, od świadomości, że maluchy, którym poświęciło się tak wiele czasu i miłości, są kochane i dają tę miłość dalej.
~Angelika

03.05.2015

Rihannowe dzieci skończyły dwa tygodnie!

Na ten moment wiemy już na pewno, że po swojej mamie będą miały wspaniałe, gęste futerko. Cała trójka cieszy oko. Jesteśmy zakochane w bąblach, a takich pulpecików jeszcze u nas nie było. Uszka dopiero startują, więc musimy jeszcze na nie troszkę poczekać. Rihanna jest czułą, spokojną mamą, a tata Sherlock czuwa, aby niczego rodzince nie brakowało.

18.04.2015

Miot F - Famous & Fabulous litter - jest już z nami!

Z radością informujemy, że piętnastego kwietnia przyszły na świat pierwsze dzieci naszej kochanej białej księżniczki Best Show*RU Rihanny. Dumnym tatą miotu został Bumblebee Draekmoor*PL, który, jak przystało na prawdziwego mężczyznę, towarzyszył naszej dziewczynce podczas porodu, by po skończonej akcji porodowej zasnąć wyczerpanym na kilka godzin. Najwyraźniej w kocim świecie dla panów poród żony jest równie emocjonującym wydarzeniem! Maluszkami, którymi obdarowała nas nasza śnieżynka, są dwaj chłopcy i jedna dziewczynka. Rihanna cudownie odnalazła się w roli mamy, co nas ogromnie cieszy. Dzieli się swoim spokojem z dzieciaczkami i otacza je troskliwą opieką dniami i nocami, poznając macierzyństwo z każdej strony. Kociaczki pięknie przybierają, mając dla siebie cały bar mleczny. Póki co, nic tylko czekać aż zaczną otwierać oczka i z każdym dniem się rozwijać; oczyma wyobraźni już widzimy, jak cała trójka hasa po domu.

11.04.2015

Wspaniałe wiadomości!!!!

Spieszymy się podzielić wspaniałą nowiną! Nasza hodowla powiększyła się o nowego kocurka, czteromiesięcznego LV*Edemlen X-MAN! Mały przyjechał do nas aż z Łotwy! Maluszek ma wszystko o czym marzyłyśmy, a przede wszystkim cudowny charakter. Co do walorów jego aparycji, należy wspomnieć o pięknej już na ten moment główce, wielkich, wspaniale osadzonych uszach i świetnie zaznaczonej brodzie, idealnych proporcjach ciała, a także, mimo młodego wieku, super zapowiadającym się futerku. Warto wspomnieć również o jego kolorze, bowiem X-man jest rudym tonkijskim pointem arlekin, niosącym rozjaśnienie i srebro, co daje nam nieskończone możliwości kolorystyczne z naszymi kotkami. Dzięki tak bogatej gamie kolorystycznej, każdy miot po X-manie będzie wielką, barwną niespodzianką. Jesteśmy zakochane w mamie X-mana Camprari'S FRANZISKA OF EDEMLEN, zresztą w jego rodowodzie jest kilku innych wspaniałych przodków. Mimo, że decyzja była trudna, doszłyśmy do wniosku, że życie pod jednym dachem dwóch kryjących kocurów nie pozbawione byłoby stresu, a komfort życia naszych zwierząt jest najważniejszy, Dlatego też X-Man zamieszkał w dużym domu mojej mamy, zaledwie kilka kilometrów od nas. Spełniając przy tym i jej marzenie o posiadaniu w domu devona.

18.03.2015

Miot E, to maluchy ze specjalną misją; każde z nich ma swoją. Zostały dobrane do swoich nowych rodzin tak, aby były w stanie poradzić sobie z oczekiwaniami, jakie względem nich postawiłyśmy. Na początek - chłopcy, którzy swoją radością życia, mają uśmierzyć ból i wnieść radość tam, gdzie wylało się morze łez po wielkiej stracie. Mamy świadomość tego, że nie można zastąpić jednego kotka innym, ale szczerze wierzymy w to, że chłopcy swoją miłością i szaleństwami, na nowo wywołają uśmiech na twarzy Niny. Easy i Euphoria popracują przy dzieciach, które ich potrzebują i mamy nadzieję, że będą miały dobry wpływ na ich dalszy rozwój. Echo zamieszka z rodziną, gdzie na co dzień będzie towarzyszką osoby niepełnosprawnej, dla której sądzimy, że stanie się wielką przyjaciółką. Natomiast nasza piękna Easy zamieszka w hodowli, którą będzie reprezentować. Mamy nadzieję spotykać się z nią na wystawach, a w przyszłości doczekać się jej dzieci czyli wnuków naszej Yuuki. Liczymy na to, że każde z naszych kochanych Serduszek stanie na wysokości zadania i dumnie będzie prezentować Fanstasmagorię.

13.03.2015

Za oknem wiosna, a w naszym domu rozpoczęło się powoli pakowanie. Niezmiennie zbliża się moment, kiedy to przyjdzie nam przekazać nasze pociechy ich nowym rodzinom.
Póki co jednak cieszymy się jeszcze każdą wolną chwilą, którą możemy ze sobą spędzić i korzystamy z tego, że kociaki są już na tyle duże, by aktywnie uczestniczyć w życiu rodzinnym.

6.02.2015

Piętnastego lutego, nasz kocurek Cogito Fatasmagoria*PL wziął udział w pokazie kotów organizowanym z okazji Światowego Dnia Kota 2015 przez Cat Club Pomerania w szczecińskiej Galerii Kaskada. Była to jego pierwsza przymiarka, do czekających go w przyszłości wystaw. Trudno uwierzyć, że mimo jego imponującego wyglądu, to wciąż kociak! Dzielnie towarzyszył Joli, gdy ta przedstawiała rasę kota syberyjskiego na scenie i chętnie pozował do zdjęć, w tym do gazet "Moje Miasto" i "Głos Szczeciński"
Ot, taki gwiazdor nam rośnie! :)
Na zdjęciu Jolanta Kurowska i Cogito Fantasmagoria*PL

01.02.2015

Wczoraj w odwiedziny do małej Ever przyjechały Nela i Ida z rodzicami. Czas upłynął im na zabawie, a na koniec Nela oddała jej swojego ukochanego misia, aby Ever o niej pamiętała. Wpadłyśmy na pomysł, aby raz w tygodniu robić wspólne zdjęcie Ever z misiem i tym samym pokazywać, czekającej na nią z utęsknieniem rodzinie, jak rośnie.

15.01.2015

Odkąd maluszki zaczęły poznawać wielki świat, w naszym domu dzieje się coraz więcej! Kiedy wyspane kociaki rozpoczynają swoje zabawy, nie sposób oderwać od nich wzroku - można patrzeć i patrzeć. Dopiero teraz zaczyna się prawdziwe wyzwanie - od niedawna wprowadziłyśmy do diety maluszków paszteciki i jak na razie nauka jedzenia stałego pokarmu przebiega zdecydowanie pomyślnie, byłyśmy wręcz zaskoczone, że w tym miocie nie znalazł się żaden niejadek, a cała szóstka wlot pojęła, co, jak, z czym i dlaczego ;) Ich zabawy też zaczynają nabierać charakteru, odkąd maluchy interesują się zabawkami :) W tej chwili warto również wspomnieć o tym, jak cudownie się rozwijają, a co najważniejsze - jak bardzo nastawione są na człowieka. Nie mija chwila, kiedy wdrapują się na kolana, bądź tulą do ręki, szukając jak największej ilości uwagi. Strasznie cieszy nas także zaangażowanie Yuuki w wychowywaniu swoich maluchów, spisuje się na medal, poświęcając każdą chwilę na zabawę z nimi i pielęgnację.

01.01.2015

Jaki był ten miniony 2014 w Fantasmagorii*PL?

Zwykle z końcem starego roku dopada nas zaduma, kiedy to dochodzi do podsumowania tego, co się wydarzyło… Był to dla nas niezwykle pracowity rok, kiedy to odchowałyśmy dwa mioty maluszków. Swoje dzieci po raz pierwszy podarowały nam Goyka i Suri.
Jesteśmy szczęśliwe, że nasi wychowankowie mają wspaniałe domy gdzie są kochane i rozpieszczane. Cieszy fakt, że nadal mamy kontakt ze wszystkimi rodzinami kociąt urodzonych do tej pory w naszej hodowli.
Wystawowo też sukcesy, Yuuki zasłużenie ukończyła championat. Na każdej z wystaw, które odwiedziła, miała wysokie lokaty i piękne opisy, co oczywiście potwierdza to o czym same wiemy. Po długim poszukiwaniu spełniło się moje marzenie o białej devoniej kotce. Rihanna przyjechała do nas z Rosji i jest taka, jakiej pragnęłam. Podsumowując miniony rok, muszę oczywiście wspomnieć o maluszkach, które rosną i zaczynają otwierać oczka. Dostałyśmy duży prezent od Yuuki, bo aż sześć malusich kluseczek.
Wszystkie te wspaniałe chwile, przykryła wielka tragedia, jaką jest dla nas strata naszego małego, kochanego, pięknego kocurka LV*Edemlen Vaticano. Vatic przyjechał do nas z dalekiej Łotwy. Są koty cudowne, wspaniałe ale są też i te wyjątkowe, które spotkane raz zapadają głęboko w sercu. Taki właśnie był nasz maleńki chłopczyk. Kochał wszystkich i wszyscy jego kochali. Był z nami "chwilę" ale zostanie na zawsze w sercach. Wzięła go w swoje szpony podstępna choroba genetyczna i pomimo wielkiej walki, już nie oddała.
Serce rozdzierał ból, patrząc na to jak z każdym dniem gasł. Byliśmy podczas tej walki razem 24 godziny na dobę i to właśnie on pocieszał mnie, kiedy ze łzami nocą kładłam się bliziutko przy jego główce, aby czuć, że oddycha. Patrzył na mnie tymi swoimi pięknymi oczami i szorstkim języczkiem lizał po policzku.
Vaticano był niezwykły tak jak jego imię, odszedł cichutko... ale ja wiem, że jest ...
Na jego cześć, niebieski chłopczyk z miotu E dostał imię… mam nadzieję,że dumnie będzie je nosił.
Kochani, życie uczy pokory i ja ją w sobie mam. Mam też cichutką nadzieję, że los będzie się obchodził ze mną łaskawie, czego i Wam z całego serca życzę.
Katarzyna Flisik

16.11.2014

11 XII 2012 przyszło na świat moje kochane słoneczko - Oliwia Siberian Dream*PL

Sama nie wiem od czego powinnam zacząć; od radości, jaką poczułam, kiedy na szesnaste urodziny dostałam ramkę ze zdjęciem miesięcznej Surianki? Od rozpaczy, którą czułam, oglądając zdjęcia tego małego słoneczka, wiedząc, że jest już "zarezerwowana" i szukając winnego w hodowcy z Czech, nieświadoma, że moja kochana mama powzięła decyzję o spełnieniu mojego największego marzenia, jakim była złota koteczka po Qulandzie? Wciąż pamiętam, jak kilka dni przed wspomnianymi urodzinami, mama zapytała mnie, co jest moim marzeniem; odpowiedź była krótka: "Oliwia".

Wybór imienia, oczekiwanie, odwiedziny w hodowli Pani Jagody i nareszcie, ósmego marca, wyjazd po moją upragnioną kotkę. Nie skłamię, jeśli powiem, że Suri od razu poczuła się ze mną jak w domu. Już w samochodzie się we mnie wtuliła - nie było mowy, by coś mogło pójść nie tak. Od tamtej pory jest moim oczkiem w głowie.

Nie mogę się zdecydować, czy dzisiaj Surianna kończy dopiero czy aż dwa lata. Z jednej strony mam wrażenie, jakby była ze mną zawsze, nie mogę sobie przypomnieć braku jej uroczej osoby na moich kolanach podczas nauki, czy przyjemnej obecności na poduszce podczas snu. Z drugiej jednak, wciąż pamiętam tego słodkiego malucha, który z wysoko zadartym ogonkiem zwiedzał swoje nowe włości.

Suri jest dla mnie spełnieniem marzeń i za to z całego serca chciałabym podziękować właśnie Pani Jagodzie Skrzypek oraz mojej Kochanej Mamie.

Angelika Flisik

Wszystkiego najlepszego, Maleńka!

15.10.2014

Rozstania są najtrudniejsze

Nie da się ukryć, że tego momentu każdy chciałby uniknąć... rozstania. Kiedy zajmuje się czymś takim jak właśnie hodowla, gdzie to po części za naszą sprawą przychodzą na świat maluszki, a później uczestniczymy w pierwszych tygodniach ich życia, starając się sprawić, by niczego im nie zabrakło i, kiedy już podrosną, mogły stać się wspaniałymi towarzyszami dla swoich nowych opiekunów, jest to jeszcze trudniejsze. Owszem, z jednej strony jest ta świadomość, że już najwyższy czas przekazać słodkie pociechy nowym rodzinom, gdzie będą mieć uwagę skupioną wyłącznie na sobie, jednak nie oszukujmy się, wszyscy jesteśmy samolubni i chcielibyśmy przeciągać w nieskończoność ten moment :) W takich chwilach jednak pomaga świadomość, że dzięki wyborowi jak najlepszych domków dla naszych kociaków, będą one wiodły cudowne życie, na jakie zasługują. I cóż... dzisiaj pożegnaliśmy już ostatnią dziewczynkę z miotu D, naszą słodką De Santi, która do dzisiaj dotrzymywała towarzystwa swojej siostrze, Dracony, która zostaje u nas w domu, co nas niezmiernie cieszy. To niesamowite uczucie... być z kimś od poczęcia i śledzić jego rozwój. Można powiedzieć, że miot D był wyjątkowy; strasznie długo czekałyśmy na możliwość wyjazdu z Goyą do kawalera, a nasza radość, kiedy ciąża została potwierdzona, była nieopisana. Jako że to wakacyjny miot, miałyśmy jeszcze lepszą możliwość śledzić rozwój maluszków i być z nimi na okrągło.

13.09.2014
Nim się obejrzeliśmy, minęło już dziesięć tygodni odkąd maluszki z miotu D są z nami. Właściwie tylko niecały miesiąc dzieli nas od rozstania z tą radosną sforą, którą pokochała cała rodzina i wszyscy nasi znajomi. Devonki, to koty, obok których nie da się przejść obojętnie nie tylko ze względu na ich nietypowy wygląd i urok, którym emanuję, a cudowne charaktery.

27.08.2014

Trudno uwierzyć, że jeszcze dwa dni, a nasze kochane słoneczka skończą siedem tygodni. Ten czas płynie tak szybko, niedawno klęczałyśmy przy porodówce, odbierając poród, a teraz maluchy biegają po coraz większej części domu. Devony to żywioł, zdecydowanie inny temperament niż syberyjczyki, co świetnie widać na przykładzie tej wesołej czwórki, która jest po prostu wszędzie. Maluszki są odważne i ciekawskie - nic się przed nimi nie ukryje, zwłaszcza, kiedy zajmą swój ulubiony punkt obserwacyjny, jakim jest drapak. Kiedy nie śpią - brykają, urządzając gonitwy jak nie z mamą, czy ciotką, to Vaticiem, któremu po rozejściu się miotu C do nowych domków, brakowało towarzystwa do rozrabiania.

04.08.2014

Cóż to był za fantastyczny weekend! Nasze kochane sreberka - Nastasja Siberian Dream*PL oraz LV*Edemlen Vaticano pięknie zaprezentowali się na XI i XII Międzynarodowej Wystawie Kotów w Sopocie. Dla Vatica był to udany debiut - dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce w klasie kociąt oraz został nominowany do finałowego panelu! Nasz chłopczyk jednak na tym nie zakończył swoich sukcesów i podczas wyboru Najpiękniejszego Kota CC Amber, został ogłoszony Najpiękniejszym spośród wszystkich kociąt oraz juniorów!! Jesteśmy strasznie z niego dumne, bo mimo gorąca, które panowało na hali, dobry humor nie opuszczał Vatica i pięknie się prezentował!

Natomiast Nastasja uzyskała tytuł Championa i dostała pierwszy wniosek na Inter Championa! Jest to dla nas duży sukces, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że lato w tym roku nie było zbyt łaskawe i moja kochana dziewczynka nie miała szansy zaprezentować się w pełnej okrywie włosowej. Jednak nie przeszkadzało jej to, by zachwycać oceniających ją sędziów swoją budową, piękną głową, fantastycznym kolorem oraz ekspresją.

Jesteśmy szczęśliwe i strasznie dumne!!

23.07.2014

Nasze kochane złotka skończyły już jedenaście tygodni!

 

Wielkimi krokami zbliża się czas przekazania naszych kochanych kociaczków z miotu C ich nowym właścicielom. Z jednej strony cieszymy się na myśl o tym, że już niedługo trafią do nowych rodzin, gdzie znajdą się w centrum uwagi i będą rozpieszczane, z drugiej jednak, jesteśmy świadome pustki, jaką po sobie zostawią. Naszą złotą piątkę tworzą wyjątkowe osobowości, bo każdy z kociaków jest inny, chociaż wszystkie są niezwykle otwarte zarówno na człowieka, jak i inne zwierzęta. Colette, jedyna dziewczynka w miocie, jest samozwańczą przywódczynią, której wszędzie jest pełno i to ona aranżuje większość gonitw i zabaw, jednocześnie starając opiekować się resztą braci - troszczy się o wszystkich i dla pewności zawsze przed snem wybiera sobie jednego z nich, by zapewnić mu porządne mycie :). Clemensowi, najstarszemu z całej piątki, szeroki uśmiech nie schodzi w pyszczka - chyba, że na rzecz dumy bijącej z każdego jego kroku, kiedy ma na sobie szelki. Clemens kocha wszystkich i wszystko, jest pierwszy do ulokowania się na kolanach, kiedy korzysta się z laptopa. Najchętniej byłby w jednym mruczeniu, tuleniu i mizianiu - przepada za przejażdżkami samochodem, szczególnie, kiedy może rozłożyć się na kolanach i poddawać swojej ulubionej czynności - głaskaniu. Camaro to zdobywca najwyższych... gałązek naszego domowego beniamina. Wszędzie go pełno, a gonitwy po całym domu z Cobenem stoją na porządku dziennym. Uwielbia się tulić; wystarczy uklęknąć, by już wspinał się na kolana, domagając się pieszczot. Co się tyczy Cobena - wystarczy spojrzeć w jego radosne oczka, by nie oderwać od niego wzroku i, nim się spostrzeże, mieć go na kolanach. Chyba jako jedyny nie ulega wiecznym prowokacjom Colette i zamiast ją gonić, woli sprawić, by jedzenie jak najszybciej zniknęło z miski. Ostatni, co nie znaczy, że mniej ważny - Cogito. Od samego początku rozczulał każdego, kto tylko zbliżył się do porodówki. Jego najlepszym przyjacielem jest starszy od niego ponad miesiąc Vatic - nasz devon rex, z którym to spędza większość czasu. Od początku najbardziej łasy na jedzonko, bez względu na to, czy była tu sucha karma, pasztety, czy wołowinka. Jest cudowną przytulanką i gdyby nie to, że dookoła jest tak wiele rzeczy, które przyciągają jego uwagę, to nie schodziłby z kolan...ale kto się potrafi oprzeć toczącej się w pobliżu piłeczce? :) Ten miot daje nam wiele radości i mamy nadzieję, że czas, który spędzimy razem, będzie płynął jak najwolniej, bo nie wyobrażamy sobie, by nagle zabrakło tego wesołego zgiełku, który panuje, gdy całą bandą rzucają się w pogoń za piłeczką... albo, że zasiadając do obiadu, krzesła nie będą już zajęte przez rozciągnięte na nich maluszki.

 

17.07.2014

Podczas gdy kociaczki z miotu C towarzyszą nam w życiu codziennym, spędzając przy tym w tak piękną pogodę dużo czasu w wolierze, do której przejście mają bezpośrednio ze swojego pokoju, nasze dwutygodniowe maleństwa z miotu D dzielnie rosną, z dnia na dzień zmieniając się i "nabywając nowych umiejętności". Wszystkie pootwierały już oczka, ładnie przybierają na wadze i się rozwijają. Goya przy ciągłej asyście naszej drugiej devonki, Fanny, spełnia się jako mama, wciąż nieświadoma, że czas, kiedy maluszki albo słodko śpią, albo jedzą, wkrótce się skończy i dopiero wtedy zrobi się wesoło :) W zakładce z kociętami już pojawiły się pierwsze zdjęcia naszych maleństw!

11.07.2014

Kociaczki z miotu D już są z nami!

Dokładnie tydzień temu, w piątek, w naszym domu pojawił się pierwszy w tym roku miot devonków :) Musimy przyznać, że to nie był poród, o jakim marzą hodowcy. Nie dość, że właśnie od kilku dni było gorąco, duszno, w pomieszczeniach po dwadzieścia sześć, dwadzieścia siedem stopni, to skurcze zaczęły się dosłownie wtedy, kiedy zaczął się ćwierćfinałowy mecz Mundialu Brazylia-Kolumbia - stąd nazwa miotu :) Jakby tego było mało, wszystkie kociaczki rodziły się tyłem ( łapkami, łapką i ogonkiem), co nie dość, że było bardziej kłopotliwe dla nas, bo utrudniało nam ewentualną pomoc Goyi, to dużo bardziej ją męczyło, niż, gdyby kociak rodził się normalnie, główką. No, ale grunt, że wszystko zakończyło się dobrze i Goyka doczekała się czwórki cudownych maluszków: trzech dziewczynek i chłopca. Warto dodać, że pomijając już wszystkie inne emocje, nerwy i radość związaną z samym porodem kociaków, to za każdym razem była ta doza niepewności, jaki będą miały kolorek - Goya jako czarna szylkretka mogła dać kolorowe potomstwo, co też zresztą uczyniła :) Każdy kociaczek jest inny i już wkrótce pojawi się więcej zdjęć i dokładne informacje!

01.06.2014

Dzień dziecka 2014!

Nasze kochane kociaczki z miotu C, z okazji tego szczególnego dnia, dostały wolierę, do której - jak tylko wszystko będzie już dopięte na ostatni guzik - będą mogły chodzić, by bawić się i odpoczywać na świeżym powietrzu. Jest to pierwszy "pokój zewnętrzny" dla naszych kotów, ale mamy nadzieję z biegiem czasu rozbudowywać się, stwarzając dla naszych kocich przyjaciół więcej możliwości na miłe spędzanie czasu i korzystanie z dobrej pogody. Starsze koty jako pierwsze przetestowały wolierę, jeszcze chwilowo w trakcie budowy (bez dachu, drapaków i innych atrakcji) i czujemy, że była to dobra inwestycja; koty były przeszczęśliwe.

28.05.2014

MINĄŁ CALUTKI ROK!!!

Życzymy naszym kochanym maluszkom pełnej miski ulubionego jedzonka, długich godzin spędzonych na leniuchowaniu oraz każdej chwili, w której mogą być w centrum uwagi - tulone i zabawiane!

22.05.2014

Nasza kochana Bakari Fantasmagoria*PL zadebiutowała na wystawie kotów w Swanley, UK, 11.05.2014, uzyskując

Ex1, CAC i NOM BIS!

08.05.2014

Wczoraj wieczorem, w ciszy, na świat przyszły pierwsze kociaczki naszej kochanej Suri ( Oliwia Siberian Dream*PL ) - czterech chłopców i jedna dziewczynka. Nasze Słoneczko spisało się na medal; już od pierwszych chwil upewniła nas w tym, że będzie cudowną mamą, troskliwie zajmując się swoimi dziećmi. Maluszki są silne i, dosłownie kilka minut po urodzeniu, korzystały już z dobrobytu, jaki oferuje matczyny "bar mleczny" Są cudowne i teraz, kiedy niezdarnie przemieszczają się z miejsca na miejsce, nie potrafimy sobie wyobrazić tego, że lada moment otworzą oczy, zaczną grasować i będą się zmieniać z dnia na dzień.

29.01.2014

Jak ten czas szybko leci... Jeszcze niedawno kociaczki z miotu A hasały po domu,
przywołując uśmiech na twarzy każdego, kto stanął im na drodze, a teraz dostajemy zdjęcia i nie możemy uwierzyć,
jak szybko rosną.
Na zdjęciu Asterix, dziękujemy Pani Joanno!

19.01.2014

Po przerwie, w naszej hodowli znowu będzie się coś działo. Po długich poszukiwaniach, udało nam się znaleźć idealnego, złotego kawalera dla Suri - Granata Auric*RU.
Goyę natomiast czeka randka z S*Kaviandoo Katt Coboltem. Spodziewamy się po tej parze ślicznych kociaków o ciekawych kolorkach.
Dziewczynki mają już zrobione badania na FELV i FIV, obie z wynikiem negatywnym.
Po więcej informacji zapraszamy wkrótce! Jak tylko będziemy wiedziały, że któreś ze spotkań okazało się owocne, pojawią się zapowiedzi miotów :)

01.09.2013

Koniec wakacji. W naszym domu powoli zaczyna robić sie cicho i "pusto". Yuuczkowe dzieci zaczęły się rozjeżdżać. Bankai od razu poczuł się w swoim nowym, warszawskim mieszkaniu jak w domu. Nasza ciekawska Bali jest w trakcie zaprzyjaźniania się z Igorem - również srebrym syberyjczykiem. Ku naszej radości, mała Bakari będzie z nami nieco dłużej. Czeka na koniec kwarantanny, aby wyruszyć do swojego nowej rodziny w Wielkiej Brytanii, która czeka na nią z niecierpliwością.

02.08.2013

Debiut Suri na IX i X jubileuszowej międzynarodowej wystawie kotów rasowych(03-03.08.2013) w klasie młodzieży (6―10) okazał się ogromnym sukcesem! Nasza mała dziewczynka świetnie odnalazła się w blasku jupiterów. Z uśmiechem znosiła ocenę sędziów i kolejne zachwyty widzów. Pierwszego dnia, gdy oceniała nas pani Olga Sizowa (RU) dostała Ex1, BIV i NOM BIS! Drugiego dnia do oceny przystąpił pan Martin Kabina (CZ), który nie mógł wyjść z podziwu dla „ekspresji koloru” naszego małego złotka. Podczas oceny, co spojrzał na Suri, uśmiechał się i powtarzał „lovely”. Tego dnia również otrzymała Ex1, BIV i NOM BIS ― ten ostatni po porównaniu z Maine Coonem. Na panelu, Suri miała dogrywkę o tytuł BIS z Maine Coonem ― przegrała dosłownie „o włos”.
Był to udany weekend pełen nowych znajomości i wiadomości z kociego świata. Mogłyśmy spędzić go w miłym towarzystwie naszych klatkowych sąsiadów, a także hodowczyni naszej złotej dziewczynki ― pani Jagody Skrzypek.

05.06.2013

Dostałyśmy niezwykły prezent od Pani Jagody Skrzypek hodowczyni Siberian Dream*PL. Książkę, której okładkę ozdobił tata Yuuki i zarazem dziadek miotu B - Doka. Serdecznie polecam tę książkę, więcej można poczytać... --> klik

02.06.2013

To nasza ostatnia wspólna niedziela. Maluchy zaczną rozjeżdżać się do swoich nowych domów i pociesza mnie tylko myśl, że będą to naprawdę fajne rodziny. Dla mnie miot A jest bardzo wyjątkowy. To PIERWSZE MALUCHY Fantasmagoria. Wiem, że na zawsze skradły moje serce...od lewej: Amaimon, Aigo, Avangarda, Asterix!

07.04.2013

Dzisiaj Fanusiowe dzieci skończyły 5 tygodni! Od kilku dni dzielnie opróżniają miseczki, chociaż jedzenie karmy wciąż przychodzi Avangardzie opornie - zdecydowanie bardziej gustuje w pasztecikach ;). Jestem z nich dumna, ponieważ bardzo szybko pojęły "obsługę" kuwety. Fanny to cierpliwa i troskliwa mama. Każdego dnia, uczy swoje dzieciaki zachowań, które "wypadają Devonkom".
Asterix dostał dziś specjalny prezent - przyjechała do niego Asia z Kostkiem. Mój mały chłopczyk cieszył się z odwiedzin swojej przyszłej rodzinki. Amonek jeszcze nie wie, ale jutro i on będzie miał gościa. :)

06.03.2013

 

3 marca 2013 roku Fanny obdarowała nas wspaniałą czwórką devonków.
Mamy trzech chłopców i jedną dziewczynkę. Maluszki będą do odbioru po 26 maja.
Zainteresowanych zapraszam do rezerwacji kociąt.

28.01.2013

Ostatni weekend spędziłyśmy na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych organizowanej przez EKKR w Warszawie. W sobotę, 26 stycznia Yuuki została poddana na nowo ustaleniu koloru ― odebrano jej biel. Przeniesiono ją z grupy ósmej do siódmej. Tego dnia oceniał ją francuski sędzia Stephane Bernard. Po raz pierwszy była prezentowana w klasie otwartej i otrzymała Ex1 i CACa ― tym samym rozpoczęła Championa.
Następnego dnia Yuuki obchodziła swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji miała przyjemność być sędziowaną, już drugi raz w swojej karierze, przez Vladimira Isakova z Białorusi. Wypowiadał się o Yuuki w samych superlatywach, dostała piękny opis. Tego dnia również otrzymała Ex1 i CACa, do tytułu Championa brakuje jej już tylko jeden certyfikat.
Jesteśmy dumne z małej i trzymamy kciuki za jej kolejne sukcesy.

02.09.2012

Yuuki i Fanny zadebiutowały na międzynarodowych wystawach w Sopocie, które odbyły się 4. i 5. sierpnia br. Było to dla nas wielkie wydarzenie, do którego od dłuższego czasu przygotowywałyśmy się z moją córką Angeliką. Fanny otrzymała Ex3, niestety wystawowe show nie przypadło jej do gustu. Natomiast Yuuki świetnie się bawiła, z przyjemnością prezentowała swój urok nie tylko sędziom, ale również odwiedzającym wystawę. Wszyscy trzej sędziowie: Vladimir Isakov (RU), Martin Kabina(CZ), Vesna Riznar ― Resetic(HR) byli nią zachwyceni. W sobotę otrzymała Ex1 oraz NOM BIS, a następnego dnia Ex1, NOM BIS. Dodatkowo w niedzielę odbył się konkurs na Najpiękniejszego Kota Klubu Amber 2012. Nasza cudowna Yuuki zdobyła tytuł Najpiękniejszego Młodego Kota Klubu Amber 2012 . Konkurs sędziował Martin Kabina. Jesteśmy dumne z naszych dziewczynek i mamy nadzieję, że to dopiero początek. Jest to wielki sukces naszej syberyjki, biorąc pod uwagę, że była jedną z najmłodszych juniorek.
Korzystając z okazji, chciałybyśmy podziękować pani Jagodzie Skrzypek ― hodowczyni Yuuki za obecność, pomoc i cenne wskazówki na wystawie.

 

Dawny blog hodowli

" Dom bez kota jest tylko mieszkaniem "

Henri Bordeaux