Kotki

Kocury

Kastraty

Kocięta

Archiwum miotów

 W nowych domach

Felinoterapeutyczna hodowla

kotów Devon Rex

Rozmrrruczane recenzje kocich produktów

Legowiska

i zabawki

Karmy

i snacki

Żwirki

i kuwety

Akcesoria

Zdrowa skóra z Gammolen

W ramach Plebiscytu Sfinksy przyszło nam testować Gammolen - suplement diety wspierający skórę, a co za tym idzie, mający wpływ na jakość sierści naszych zwierząt. 

Gammolen powstał z myślą o poprawie kondycji włosowej psów i kotów, wspomaga skórę w przypadku wystąpienia dermatozy - schorzeń skóry - oraz nadmiernym wypadaniu sierści. W tym przypadku tyczy się to przede wszystkim Suri, która obecnie zostawia swoje futerko, gdzie tylko się położy czy do kogo przytuli ;) także, poduszka z kłaczkiem, bluza z kłaczkiem, fotel z kłaczkiem etc. 

Devonki nie mają tego problemu, żadna sierści nie gubi - Yori jest cały czas w fazie obrastania, także dodatkowa suplementacja zawsze na plus :) 

Gammolen występuje w opakowaniach:

  • 60 kapsułek

  • 150 kapsułek

przy czym kotom podaje się jedną kapsułkę dziennie - przez okres do 2 miesięcy. 

Jedna kapsułka Gammolenu zawiera:  72.5mg omega-3, 19,9mg omega-6 oraz 123,4mg NNKT jedno i dwunienasyconych -> 222mg oleju z ogórecznika oraz 148mg oleju lnianego. 

Prawidłowy stosunek omega3 do omega6 w diecie kota w zależności od opracowań wynosi od 1:1 do 3:1. Musimy pamiętać, że w codziennej diecie kota kwasy omega3 i omega6 również występują, a dodatkowe suplementowanie - w przypadku braku stwierdzonych przez weterynarza problemów skórnych - możemy rozważyć w przypadku okresów wrażliwych, tj podczas wymiany okrywy włosowej. Zawsze jednak warto i tak skonsultować się z lekarzem weterynarii. 

 

Gammolen zawiera opartą na specjalnych olejach recepturę, która ma za zadanie nie wywoływać reakcji alergicznej. W skład otoczki wchodzi: żelatyna wieprzowa 121,5 mg,

gliceryna 58,5 mg.

 

Jeśli chodzi o podawanie kapsułek - wyglądem przypominają tran, który możemy nabyć w aptece i moje dziewczynki mimo początkowym próbom, nie podjęły się przegryzienia i zjedzenia kapsułki. Ostatecznie muszę przekłuwać je i dodawać do jedzenia - jest to o tyle mniej efektywne, że oczywistym jest, iż wewnątrz osłonki pozostanie trochę oleju, a i tak w środku jest go malutko. Możemy więc spodziewać się, że zamiast zalecanej dawki kot otrzyma jedynie jej część. Kiedy otwierałam opakowanie i kilka kapsułek mi wypadło, psiaki szybko się na nie rzuciły i zjadły kapsułki - także w ich przypadku nie ma żadnego problemu. 

Według producenta, efekty mają być widoczne już po dwóch tygodniach stosowania :)