Kotki

Kocury

Kastraty

Kocięta

Archiwum miotów

 W nowych domach

Felinoterapeutyczna hodowla

kotów Devon Rex

Rozmrrruczane recenzje kocich produktów

Legowiska

i zabawki

Karmy

i snacki

Żwirki

i kuwety

Akcesoria

Suplementowanie starszego kota z Gieriativet

Drugim produktem, który w ramach Plebiscytu Sfinksy dostałyśmy do testów od Vetexpert, były suplementy dla kotów starszych, czyli: GeriatiVet cat. 

Kapsułki miała przyjemność testować Suri, jako najstarsza ze stada - w grudniu skończyła osiem lat. 

Zacznę od tego, że z linią suplementów od Vetexpert jesteśmy zaprzyjaźnione już od lat, ze względu na bogatą ofertę oraz, co niezwykle ważne, w związku z wygodnymi kapsułkami twist off, które łatwo podać prosto do pysia nawet takim buntowniczkom jak Suri. 

Preparat ma za zadanie wspomagać prawidłowe funkcjonowanie organizmu kocich seniorów - wspierać pracę mięśnia sercowego oraz działać ochronnie na dolne drogi moczowe - co jest dla nas szczególnie istotne, bo niestety, ale z układem moczowym zdarzyły się nam już lekkie problemy. 

 

Do głównych zadań GeriatiVet Cat należy:

  • wspomaganie prawidłowego funkcjonowania układu moczowego

  • ochrona organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników

  • wspomagania pracy serca i układu nerwowego

  • wspomaganie układu pokarmowego

  • wzmocnienie sierści i dbanie o kondycję skóry

W skład preparatu wchodzą:

  • witaminy z grupy B: B12, B1, B2, B6 - między innymi wspierające metabolizm oraz opóźniające procesy związane ze starzeniem się organizmu

  • witamina E - ochrona przed negatywnym działaniem wolnych rodników

  • DL-metionina, ekstrakt z liści pokrzywy oraz glukozamina wspierają dolne drogi moczowe

  • tauryna wpływa na prawidłową pracę serca, układu nerwowego oraz pokarmowego

  • olej z nasion czarnej porzeczki oraz biotyna mają za zadanie wspierać prawidłowy wygląd skóry i sierści

 

Jeśli chodzi o dawkowanie, dla kota do 5kg masy ciała stosuje się jedną kapsułkę, w przypadku kota o masie ciała powyżej 5kg, należy już podać dwie kapsułki. W zależności od kota, można podawać kapsułki kotu niczym smakołyki - tak na przykład kapsułki na odporność przyjmuje Yori, która po prostu zjada je z apetytem w całości, można również wycisnąć zawartość i zmieszać z jedzeniem (u mnie Suri akurat wyczuje wszystko i nie tknie mokrego z jakimkolwiek dodatkiem), bądź po prostu wycisnąć do pysia i to jest moja ulubiona opcja. Najważniejsze, że możliwości jest wiele, a kapsułkę łatwo otworzyć. 

Jedno opakowanie zawiera 60 kapsułek. 

Cieszę się, że stworzono suplement specjalnie z myślą o starszych kotach i jedna kapsułka zawiera tak wiele różnych składników, mających na celu wsparcie organizmu naszych kotów. Sumienne podawanie kotu kapsułek pozwala mieć poczucie dodatkowego wsparcia kociego seniora i daje nadzieję na uniknięcie ewentualnych problemów związanych z postępującym wiekiem.