Kotki

Kocury

Kastraty

Kocięta

Archiwum miotów

 W nowych domach

Felinoterapeutyczna hodowla

kotów Devon Rex

Rozmrrruczane recenzje kocich produktów

Legowiska

i zabawki

Karmy

i snacki

Żwirki

i kuwety

Akcesoria

Mr Smell pogromcą brzydkich zapachów?

Jednym z testowanych przez nas produktów w ramach Plebiscytu Sfinsky był Mr Smell - płyn mający na celu usuwanie zapachu kociego moczu; przedłużający świeżość żwirku w kuwecie. 

Zacznijmy od tego, co o produkcie mówi sam producent: 

„Skoncentrowany preparat przeznaczony do usuwania nieprzyjemnego zapachu moczu z kuwet i klatek. Regularnie stosowany przedłuża świeżość podłoża, bez względu na jego rodzaj. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii bioenzymatycznej eliminuje kwas moczowy, który jest głównym składnikiem moczu. Produkt ulega całkowitej biodegradacji i jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt”

Warto zwrócić uwagę na ostatnie zdanie, jako że nie wszystkie preparaty do sprzątania są dla zwierząt bezpieczne!

Zacznijmy od tego, że preparat ma 500ml i wydaje się dość wydajny - w moim przypadku mimo wielokrotnego używania ledwo co czuję po butelce, że coś zniknęło. Mr Smell ma dość przyjemny, intensywny zapach, który utrzymuje się jeszcze przez jakiś czas. Co prawda nie miałyśmy zbyt wielkiej potrzeby używać go stricte do odświeżenia żwirku, bo po prostu wymieniam go co tydzień, jednak Mr Smell okazał się bardzo wygodny w użyciu do sprzątania kuwety, a co najważniejsze, skuteczny. 

 

Jako że jest bezpieczny do stosowania bezpośrednio na żwirek, sama używałam go w ramach “ostatniego szlifu” przed uzupełnieniem żwirku w zdezynfekowanej kuwecie. Dzięki temu pozbywałam się zarówno kuwetowych zapachów jak i środka dezynfekującego. Co ważne, dziewczynom zapach Mr Smell w ogóle nie przeszkadzał, kiedy na próbę psikałam nim do kuwety, po chwili bez problemu do niej wskakiwały i korzystały. Na co dzień poza sprzątaniem kuwet, służy mi w takich momentach jak np. Suri zwróci kłaczek, kropelki moczu spadną na kuwetę czy na podłogę. Wystarczy jeden, góra dwa psiknięcia i nieprzyjemny zapach znika, a my możemy cieszyć się świeżością.

 

https://dermapharm.com.pl/pl/