Kotki

Kocury

Kastraty

Kocięta

Archiwum miotów

 W nowych domach

Felinoterapeutyczna hodowla

kotów Devon Rex

Nasza historia nie różni się szczególnie od innych hodowców; w naszym domu zwierzęta były zawsze, a od dzieciństwa szczególny nacisk kładziony był na szacunek i miłość do nich. Pierwszy kot w naszym życiu pojawił się jednak dopiero w 2010 roku. I od tamtej pory nasza miłość do tych niesamowitych stworzeń jedynie się pogłębia. Mogłabym tu rozpisywać się o tym, jak to nasze koty są członkami rodziny, śpią z nami w łóżkach, uczestniczą w codziennym życiu, ale to można znaleźć tak naprawdę na każdej stronie. Ważniejsze od długich deklaracji są efekty, którymi dla nas są maluszki będące oczkami w głowie swoich nowych rodzin. Każdy jeden ze wspaniałym charakterem, który zawdzięcza nie tyle swoim genom, co sposobowi, w jaki został wychowany. Właściwie od pierwszych dni kocięta uczą się przebywania z człowiekiem, tego, co ten może im dać. Prawidłowa socjalizacja jest dla nas najważniejsza i zaangażowana jest w nią cała rodzina, dbamy o to, by na kolejnych etapach dostarczać kociętom nowych bodźców. Ważne jest jednak, by zrozumieć, czym tak naprawdę się zajmujemy; hodowla kotów to nie tylko słodkie, puchate kociaczki, nad którymi człowiek się rozpływa, by później przekazać je ich nowym rodzinom. To zarówno dobre, jak i złe chwile, sukcesy i porażki, które czekają na nas każdego dnia. To nieustanna praca, dostosowywanie swojego życia pod naszą czworonożną rodzinę, dbanie o ich komfort, zapewnianie wszystkiego, co im potrzebne, z czego najistotniejszy jest poświęcany im czas, a o ile akurat nie śpią – zazwyczaj na naszych kolanach, a przynajmniej w pobliżu nas – to domagają się pieszczot bądź zabawy. Z całą pewnością mogę jednak powiedzieć, że to, czym się zajmujemy, daje mi większą satysfakcję niż cokolwiek innego. Nie ma nic cudowniejszego niż uczestniczenie w życiu maluszków na każdym etapie ich rozwoju, począwszy od zajścia naszych kotek w ciążę. Nie ma drugiego takiego uczucia, jak to, które ogarnia człowieka, gdy jego ukochana kotka, będąca już w zaawansowanej ciąży, kładzie się na jego brzuch, pozwalając poczuć ruchy swoim maleństw.

Nie ma nic równie wyczerpującego emocjonalnie, jak poród naszych kotek, ich ufne spojrzenia, świadomość, że jesteśmy przy nich, by im pomóc, zaufanie, które w nas pokładają, a którego nie możemy zawieźć. Nic nie może równać się z czasem spędzonym nad porodówką, w której kotka karmi swoje maluszki, tuli się do nich, a w jej spojrzeniu widać miłość, którą je otacza.

Nie każdy ma takie szczęście, nie każdy ma możliwość uczestniczenia w tym wszystkim, przebywania z istotami, które są szczere, na których miłość i przywiązanie należy sobie zasłużyć, by móc cieszyć się z tego pięknego daru, jakim jest uczestniczenie w ich życiu.

Fantasmagoria*PL jest hodowlą matki i córki, która zbliżyła nas do siebie jak nic innego kiedykolwiek wcześniej. Jest hodowlą prowadzoną z miłością do naszych małych przyjaciół, którzy ją tworzą, którzy każdego dnia pozwalają nam posmakować swojego wyjątkowego świata.  

 

 

 

 

 

 

 

" Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności. " 

Daniel Defoe

O nas