Kotki

Kocury

Kastraty

Kocięta

Archiwum miotów

 W nowych domach

Felinoterapeutyczna hodowla

kotów Devon Rex

Rozmrrruczane recenzje kocich produktów

Legowiska

i zabawki

Karmy

i snacki

Żwirki

i kuwety

Akcesoria

Jak sprawdza się Cat Odor Eliminator?

W ramach Plebiscytu Sfinksy 2021 otrzymałyśmy od Vetexpert do testów Cat Odor Eliminator.

Kto miał do czynienia z obsikującym swoje bujne portki kotem, kotem znaczącym, śladem po saneczkowaniu na podłodze czy zwyczajnie zwróconym kocim kłaczkiem w jakimś urokliwym miejscu, które sprząta się niezwykle łatwo i przyjemnie - jak na przykład mata zatrzymująca żwirek przed kuwetą, ten wie, jak potrzebnymi są preparaty usuwające nieprzyjemny zapach. Obok całej chemii przeznaczonej do sprzątania i dezynfekowania, czasami brakuje właśnie tego ostatniego elementu, który nie jedynie na krótki czas przykryje nieprzyjemny zapach, który prędzej czy później i tak wydostanie się na zewnątrz, ale całkowicie usunie wonne źródło naszego niezadowolenia. 

Chociaż sama nie posiadam kocura, co myślę, byłoby takim ostatecznym testem dla tego produktu, to sprawdzałam go przy okazji moczu mojej kotki, a dokładniej na urokliwie pachnących, obsikanych portkach Suri. Niestety, moja złota dziewczynka ma taką kuwetową manierę, że czasem sadza kuperek zdecydowanie zbyt nisko w żwirku, wskutek czego wychodzi obsikana. Żeby tego było mało, kropelki moczu pryskają na wszystkie strony, kiedy wyskakuje i przechadza się po mieszkaniu.

Odor Solution Soaker eliminuje zapachy szybko, trwale i bezpiecznie, uwzględniając zapach moczu i kału kotów, a także zapach płciowy kocurów. Używać można go na matach, ścianach, podłogach, a także na żwirku oraz wszelkich miejscach, które jeszcze przyjdą nam do głowy - a raczej naszym kotom. 

 

Dodatkowo, co istotne, preparat może być stosowany na zwierzęciu - początkowo nie byłam do tego przekonana, jednak szybko zreflektowałam się, że na dobrą sprawę przecież używam szamponu oraz odżywki, kiedy czasem wykąpię Suri, więc to po prostu muszę potraktować na tej samej zasadzie. Szczególnie, że jest to produkt dopuszczony do sprzedaży, za którym stoi znana marka czyli Vetexpert, z której suplementów korzystam już od wielu lat. 

Dotychczas testowałam preparat właśnie na Suri - a dokładniej na jej portkach i powiem Wam, że naprawdę cat odor eliminator sprawdził się tutaj super - sam w sobie ma przyjemny, delikatny zapach, a nieprzyjemna woń moczu szybko opuściła futerko Suri. Dodatkowo używałam go już kilkakrotnie jako element wykończeniowy po sprzątaniu rozmazanego śladu po saneczkowaniu, a także po umyciu kuwety. 

Jest to produkt, który świetnie sprawdzi się podczas odchowu kociąt, szczególnie na początku, kiedy maluszki uczą się kuwetkowania i często zdarza im się wybierać miękkie materiały, jako miejsca do siusiania. Z nami z pewnością zostanie na dłużej jako stały element naszej “chemicznej wyprawki”.