Kotki

Kocury

Kastraty

Kocięta

Archiwum miotów

 W nowych domach

Felinoterapeutyczna hodowla

kotów Devon Rex

Rozmrrruczane recenzje kocich produktów

Legowiska

i zabawki

Karmy

i snacki

Żwirki

i kuwety

Akcesoria

Co nam oferuje recovet?

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją produktów od Recovet, które miałyśmy okazję testować w ramach plebiscytu Sfinksy. 

 

Zacznijmy od naszego ulubionego produktu - Recobed :) Jest to przeurocza budka, która w przewadze wykonana jest z weluru ( wewnątrz część budki pokrywa polar) - w naszym przypadku grafitowo-granatowa, a od spodu ma materiał nieprzemakalny. Budkę wykonaną z dużą starannością, nie rozchodzi się na szwach, jest elegancka i nie dość, że często użytkowana przez koty, to dodatkowo cieszy moje oczy. Moje kotki co prawda zazwyczaj wolą wejść na budkę, zgnieść ją i traktować jak legowisko zamiast budkę, jednak mając w pamięci nasze ostatnie mioty, jestem pewna, że sprawdzi nam się zarówno w porodówce jak i później dla kociąt, gdy te będą już korzystały z większej przestrzeni. Do testów otrzymałyśmy budkę w rozmiarze M czyli 50x50cm, istnieje jeszcze rozmiar S - 40cm x 40cm. W naszym przypadku doskonale do środka mieści się nawet Suri, czyli nasza 6kg syberyjka. Devonki czasami śpią w środku we dwie, także wewnątrz jest pojemna. 

 

O dziwo, budka nie zbiera bardzo mocno kłaczków Suri, oczywiście, część z nich na niej zostaje, jednak wówczas wystarczy przejechać rolką i problem znika. Zarówno ja jak i koty jesteśmy zadowolone z budki Recobed :)

Kolejnym produktem, który otrzymałyśmy do testów, są smakołyki, które poza tym, że stanowią smaczną przekąskę, niosą ze sobą dodatkową wartość - zawierają substancje mające wspierać kocięta w okresie wzrostu, czy pomagać w przypadku wystąpienia problemów - jak tworzenie się kul włosowych, czy problemy z układem moczowym. 

 

W nasze łapki trafiły trzy rodzaje smaczków: 

 

 • wspierające świeży oddech i zęby

 • pomagające przy kulach włosowych

 • na problemy z układem moczowym. 

 

Healthy Bites Breath & Dental For Cats & Kitten:

 

 • pomaga kontrolować gromadzenie się płytki nazębnej i kamienia

 • witaminy i minerały

 • odpowiednie dla kotów po kastracji

 • korzystne dla skóry i sierści (omega 3 i 6)

 

Ilość przyjmowanych smaczków zależy od wagi kota i tak:

 

 • koty do 2.5 kg - maksymalnie 6 smaczków/ doba

 • koty powyżej 2.5 kg - maksymalnie 12 smaczków

 

Oczywistym jest, że taki smakołyk nie zastąpi nam prawidłowej higieny jamy ustnej naszego kota, ale zawsze będzie stanowił dodatkową cegiełkę w trosce o jego stan i dobre samopoczucie. 


 

Ostatnim już produktem jest Motomouse od L’chic. 

 

Był to nasz pierwszy kontakt z interaktywnymi zabawkami i w pierwszej chwili po uruchomieniu zabawki koty były skonsternowane. Początkowo obserwowały zabawkę z daleka, pierwszą odważną, która zdecydowała się pacać myszkę łapką okazała się Yosha. Z czasem reszta dziewczyn podążyła za jej przykładem. My puszczałyśmy myszkę na panelach, więc poruszała się całkiem zgrabnie, a przynajmniej do momentu celnego ciosu łapą - wówczas przewracała się i tyle było z zabawy :D Największe zastrzeżenia jednak mam do hałasu, jaki wydaje, jest to z całą pewnością zabawka, którą można puścić kociakom na kilka minut i wyłączyć, bo przynajmniej na mój system nerwowy nie działa najlepiej jej dźwięk ;) Z drugiej strony koty i tak szybko się nudzą, więc dłuższa zabawa jedną rzeczą i tak jest mocno wątpliwa. 

Healthy Bites Hairball Remedy For Cats & Kitten

 

 • wspomaga zapobieganie i usuwanie kul włosowych

 • zawiera inulinę wspierającą zdrowy układ trawienny

 • źródło omega 3 i 6

 

Polecane przede wszystkim dla kotów mających problemy z tworzeniem się kul włosowych jako dodatkowa pomoc w zapobieganiu ich powstawania. 

 

Ostatnimi smakołykami, które miały okazję trafić do brzuszków dziewczyn były:

 

Healthy Bites Urinary Care For Cats & Kittens

 

 • żurawina wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu moczowe

 • antyoksydanty stanowią wsparcie układu odpornościowego

 • korzystny dla skóry i sierści

 • nie zawierają sztucznych barwników, polepszaczy smaku, konserwantów

 

Jako że smaczki mają w swoim składzie żurawinę, mogą stanowić dodatek pomocny w profilaktyce w przypadku kotów mających tendencję do problemów z układem moczowym.

 

W naszym przypadku smaczki lądują przed kocimi noskami zazwyczaj po zabawie. Staramy się nie wręczać kotom smakołyków bezpośrednio po sytuacjach stresowych czy konfliktowych - aby nie wzmacniać zachowań i nie pokazywać kotu, że negatywne sytuacje są bodźcem powodującym otrzymanie nagrody. 

 

Jako że smaczki zawierają zboże, w przypadku kotów, które unikają go w swojej diecie, warto włączać je co jakiś czas, gdy rzeczywiście zaobserwujemy jeden ze wspomnianych problemów, w przypadku których użycie healthy bitesów mogłoby być wskazane. U nas najmniej chętnie smaczki zjadała Suri, która przepada za smakołykami pod postacią suszonego miejsca. Dziewczynki jednak ze smakiem zajadały oferowaną im przekąskę.