Kotki

Kocury

Kastraty

Kocięta

Archiwum miotów

 W nowych domach

Felinoterapeutyczna hodowla

kotów Devon Rex

Byłam w ostatnich dniach tak zajęta zdjęciami, które zrobiłam w sobotę na Wystawie Kotów Rasowych w Sopocie, że zapomniałam pochwalić się udziałem w seminarium organizowanym przez Cat Club Amber. Głównym tematem były rexy z naciskiem na cornishe i devony - wykład poprowadziła Pani Anna Wilczek - sędzia felinologiczny, która kilka lat temu wspaniale oceniła naszego kocura - X-Mana. Podczas tego wykładu udało mi się zdobyć śliczny devoni szkic, który, przyznawany był za udzielenie poprawnej odpowiedzi w mini konkursach wiedzowych o tej rasie :)

 

Po wykładzie Pani Anny Wilczek przyszła kolej na podjęcie tematu groomingu kota przez Panią Agnieszkę Dec, której rozległa wiedza była przydatna przede wszystkim hodowcom kotów półdługowłosych, jako że devonki nie wymagają zbyt złożonej pielęgnacji. Na sam koniec swój wykład poprowadziła Pani Dorota Szadurska i chociaż do mojej wiedzy na temat kociej genetyki i dziedziczenia kolorów nie wniósł nic nowego, to jednak uważam go za wartościowy. Czas spędzony w super towarzystwie posłużył jako merytoryczny wstęp przed wystawą, na którą może i bez kotów, ale po raz kolejny wybrałam się z aparatem.

Poznajecie czarnego kociaka na okładce katalogu? To nasza kochana Pearl, która posłużyła za "twarz" tegorocznej, jubileuszowej wystawy <3 

Rexowe seminarium

07 sierpnia 2019